powiatowy rajd wiosenny 2018 1

Organizowany cyklicznie Powiatowy Rajd Wiosenny odbył się w tym roku pod hasłem: „Miejsca pamięci narodowej i pomniki ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości”. W rajdzie uczestniczyło 605 uczniów szkół powiatu olkuskiego, w tym 45 uczniów z Gminy Klucze, ze szkół w Bydlinie, Chechle, Jaroszowca i Ryczówka.

Trasa rajdu przebiegała szlakami turystycznymi z Żurady do Osieka, gdzie miała miejsce meta rajdu. Tu odbyły się konkursy: wiedzy o miejscach pamięci narodowej i pomnikach ziemi olkuskiej oraz wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

powiatowy rajd wiosenny 2018 2

Uczniowie naszej gminy spisali się znakomicie. Jagoda Sosnowska i Agnieszka Nowak, uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej w Ryczówku zdobyły I miejsce w kategorii drużyn szkół podstawowych, a uczniowie z Bydlina: Paulina Konieczna kl.III Gim. i Wiktor Natkaniec kl.II Gim. zdobyli II miejsce w kategorii drużyn starszych – informuje Bogusława Jakubek, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ryczówku. – Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że już kolejny raz uczniowie naszej gminy okazali się jednymi z najlepszych. Piesza wędrówka przebiegała w miłej atmosferze, wszyscy mogli nacieszyć oczy wspaniałą przyrodą. Mimo nie do końca sprzyjającej aury, rajd zaliczamy do bardzo udanych.

Rafał Jaworski/UG Klucze

powiatowy rajd wiosenny 2018 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze