1

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę 2 grudnia 2018 roku w Niesułowicach. Kierowca forda, stracił panowanie nad pojazdem – prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Jak ustalili policjanci, 62-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył m.in. w baner reklamowy, stos cegieł i przydrożne drzewo. Ranny w wypadku został kierowca i jego pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Pomocy mężczyznom udzielali strażacy.

2

Jak się okazało, pasażer forda był nietrzeźwy miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci pobrali mężczyźnie krew do badania, albowiem nie był on w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Policjanci będą wyjaśniać dokładnie przyczynę i okoliczności tego wypadku drogowego.

Jeśli okaże się, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i doprowadził do wypadku drogowego może mu grozić kara 4,5 roku pozbawienia wolności.

KPP Olkusz

3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze