logo podokrg

Bolesław Ściepura został następcą dotychczasowego prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, Jerzego Górnickiego. Nowy sternik olkuskiej centrali piłkarskiej w ubiegłotygodniowych wyborach uzyskał poparcie 27 z 34 delegatów. W pokonanym polu zostawił dwójkę innych kandydatów – Dariusza Pokwiczała i Leszka Litarskiego.

Wybory nowych władz poprzedziło podsumowanie czteroletniej kadencji wygłoszone przez ustępujących rządzących. Z racji, że z funkcji prezesa rezygnację złożył Jerzy Górnicki, zebrani uhonorowali odchodzącego „wodza” tytułem Prezesa Honorowego.

Najważniejsze rozstrzygnięcie dnia nie miało większej historii. W wyborach udział wzięło 34 delegatów, reprezentujących kluby piłkarskie i inne wydziały sportowe. Oddano 33 ważne głosy, z których zdecydowaną większość otrzymał do niedawna jeszcze Wiceprezes Podokręgu i Przewodniczący Kolegium Sędziów, Bolesław Ściepura. Pozostali kandydaci musieli przełknąć gorzką pigułkę. Na Dariusza Pokwiczała zagłosowało pięć osób, a na Leszka Litarskiego tylko jedna.

Jak mówi nowy Prezes olkuskiego PPN-u, najważniejszym punktem jego czteroletniej kadencji, będzie polepszenie sytuacji w futbolu młodzieżowym, a więc zachęcenie klubów do utworzenia drużyn dziecięcych. Prezes Ściepura głośno mówi także o poszerzeniu listy rozgrywek o ligę żaków, a w przyszłości i nawet o ligę orlików. Wcześniej jednak okaże się, co wyniknie z planów połączenia Podokręgu Olkusz z bliźniaczym tworem z Miechowa. Na fuzji z pewnością zyskałby poziom obecnych rozgrywek, który mówiąc delikatnie nie stoi przecież na najwyższym poziomie. Owszem, emocji towarzyszących rywalizacji na szczycie A-klasy nie brakuje, jednak sytuacja w szczególności w Klasie B wymaga szybkiej reakcji, bowiem kolejka ligowa składająca się z trzech spotkań w tygodniu, przypomina bardziej podwórkowy turniej, a nie walkę o sportową premię w postaci awansu.

Oprócz stanowiska prezesa, udało się również wybrać osoby wchodzące w skład nowego Zarządu olkuskiego Podokręgu. (Kolejność wedle zgłaszanych kandydatur): Eugeniusz Kulawik, Piotr Posełek, Jerzy Janik, Apolinary Ćwięczek, Cezary Pańkowski, Zbigniew Pacia, Adam Bień, Kazimierz Ciepał, Krzysztof Hajduga oraz Jacek Kłapciński. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Adam Makowski, Stanisław Warzecha oraz Józef Guzik. Delegatami na zjazdy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wybrani natomiast zostali Jerzy Górnicki, Bolesław Ściepura, Adam Bień, Cezary Pańkowski i Tomasz Nowicki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bolek
bolek
12 lat temu

może zaprezentujcie sukcesy sędziowskie tego alkoholika- jaką lige może sędziować olkuski sędzia ? żadną! DNO. dlaczego nikt nie powie prawdy o olkuskim futbolu- bo górnicki wszystko dla swojego szpilorka! ale do okręgówek nie trzeba laty. i dalej bagno. teraz dopiero bedzie się spożywać w podokręgu
smutno mi………………

ciepła dziura
ciepła dziura
12 lat temu

Liga pijaków i ojszczypłotów jest bardzo mocna. Każdy praktycnie walczy w niej o mistrza, również wstydu nie ma w pucharach gdzie każdy liczy się do samego końca. Bolek na prezydenta. Litarski też jest cudowny. Wystartował w wyborach i zagłosował sam na siebie. Zdobył jeden głos. Dramatyczna
sprawa.

brymbrym
brymbrym
12 lat temu

głośno mówi także o poszerzeniu listy rozgrywek o ligę żaków, a w przyszłości i nawet o ligę orlików. Najgłośniej zaś mówi się o prężnym funkcjonowaniu w Podokręgu Olkusz ligi pijaków, jakiej do takiej skali nie rozwinął chyba żaden podokręg w Polsce.