Dzień wcześniej niż zwykle, więc 31 maja, a nie jak to zwykle bywało 1 czerwca, w Kluczach odbyły się Sportowe Mistrzostwa Diecezji Sosnowieckiej Służby Liturgicznej Ołtarza. Rywalizacja w trzech dyscyplinach – piłce nożnej, pływaniu i szachach, na terenie Gminy Klucze zawitała już po raz szesnasty. Pozytywnych i zarazem specyficznych emocji jak zawsze nie brakowało.

Finałowe zmagania usportowionych ministrantów i lektorów już na stałe wpisały się w kalendarz imprez Gminy Klucze. Od szesnastu lat, po eliminacjach dekanalnych na obiekty sportowe klubu GLKS Przemsza zjeżdżają się reprezentanci najróżniejszych parafii wchodzących w struktury diecezji sosnowieckiej. Do zmagań w trzech konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe przystąpiło kilkudziesięciu chłopców. Jak zwykle największym wzięciem cieszył się turniej piłki nożnej, ale w Kluczach pojawili się też miłośnicy pływania i „królewskich” szachów.

Cała impreza zaczęła się krótko po 9 rano. Do rywalizacji na zielonych boiskach przystąpiło czternaście drużyn piłkarskich. Mistrzów diecezji wyłoniono w czterech grupach wiekowych. W najmłodszej (szkoły podstawowe, klasy 1-3) triumfowała Przeginia, przed Gołaczewami i Porębą Dzierżną. W klasach 5-6 równych sobie nie miała Czeladź, wyprzedzając Przeginię i Gołaczewy. Jeśli już o Przegini mowa, to młodzi podopieczni księdza Dariusza Nowaka po raz drugi z rzędu zdominowali piłkarskie rozgrywki, wygrywając również klasyfikację szkół średnich. – Chłopcy lubią piłkę nożną, często trenują i grają w klubie. Od kilku już lat bierzemy udział w podobnych turniejach i prawie zawsze udaje nam się coś wygrać – przyznaje duszpasterz. W tym miejscu warto odnotować, że w 2007r. w Pile, ministranci z Przegini zostali Halowymi Mistrzami Polski w kategorii szkół podstawowych. Olkusz w turnieju reprezentowali lektorzy z parafii pw. Dobrego Pasterza, którzy w kategorii gimnazjów musieli uznać wyższość rówieśników z Sosnowca. – Szkoda porażki w najważniejszym meczu, ale i tak nasz występ wypada uznać za pozytywny, biorąc pod uwagę okoliczności zwycięstw w poprzednich etapach eliminacji – mówi kapitan olkuskiej drużyny, Patryk Kaszuba.

Na zwycięskie zespoły czekały pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy. Nie zabrakło też indywidualnych wyróżnień i gratulacji od wójta Gminy Klucze. Kazimierz Ściążko włączył się w dekorację mistrzów i zaprosił uczestników tegorocznych mistrzów na kolejne tego typu zawody już w roku następnym. Obok młodych piłkarzy, nagrodzono także zwycięzców pozostałych dyscyplin. Na pływalni Gimnazjum w Kluczach, w kategorii właśnie gimnazjalistów najszybciej linii mety dotknął Kamil Badura z Jaroszowca. W młodszych grupach wiekowych doceniono Łukasza Zimnala oraz Patryka Pałkę. Z kolei rywalizację szachistów wygrali Michał Rutkowski z Jangrota i Rafał Borkiewicz z Olkusza.

Fot: Gmina Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lol
lol
12 lat temu

Przeginia – jedni wielcy oszuści. Tak ich wychwalają a prawda jest taka że finał szkół średnich przegrali z Sosnowcem (sędzia nie słusznie nie uznał Sosnowcu 2 bramek!), wielkie kozaki, piękno sportu i zasady 'fair play’ zabite przez dążenie za wszelką cenę do celu. Brawo Przeginia….

Guliwer
Guliwer
12 lat temu

Kmita zajął pierwsze miejsce w kategorii ,,bieg z tacą”. Uzyskal wynik 1425 zł/mszę. Rekordzista!

kiecucha
kiecucha
12 lat temu

Które miejsce zajął Kmita? Myślę, że też startował.