kmita morawiecki

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
– Jestem pełen podziwu dla pana Łukasza Kmity za energię oraz pomysły na rozwój miasta. Kiedyś o Olkuszu mówiło się, że jest Srebrnym Miastem, dziś jest szansa, żeby Olkusz był złoty. Nie mam wątpliwości, że Łukasz Kmita gwarantuje rozwój – podkreślał w środę na olkuskim rynku Premier Mateusz Morawiecki.

Wizyta Premiera w Olkuszu rozpoczęła się od spaceru po starówce. Kandydat na burmistrza Łukasz Kmita przedstawiał szefowi rządu bogatą historię miasta, jego zabytki i pomysły na rozwój turystyki. Premier dopytywał m. in. o organy Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego, Dni Muzyki Organowej oraz o podziemia rynku i Zamek w Rabsztynie. Ważnym akcentem wizyty było także złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie Morawiecki i Kmita uczestniczyli w konferencji na olkuskim rynku.

Według Morawieckiego to właśnie kandydat PiS jest w stanie zadbać zarówno o przyszłość młodych ludzi, jak i seniorów. – Olkusz potrzebuje dobrego gospodarza; wierzę, że skutecznym, uczciwym i efektywnym menadżerem dla tego miasta będzie Łukasz Kmita – podkreślał premier. Zaznaczył, że Kmita, który obecnie jest szefem małopolskiego oddziału KRUS-u, zarządza budżetem tej instytucji 10-krotnie przewyższającym budżet Olkusza, dlatego ma doświadczenie w gospodarowaniu tak dużymi środkami finansowymi. – Jestem przekonany że ze wsparciem rządu będzie w stanie zaproponować takie zmiany dla Olkusza, które będą mieszkańcom służyć przez lata – ocenił szef rządu. Morawiecki przypomniał, że ze środków rządowych zostało przeznaczone ponad 250 mln zł na modernizację linii kolejowej nr 62 i drogi krajowej nr 94, które przebiegają przez Olkusz.

Łukasz Kmita podziękował za dotychczasowe wsparcie i zapewnił, że do ostatniej godziny kampanii będzie spotykał się z Mieszkańcami i rozmawiał o bolączkach miasta. Kandydat na burmistrza zaznaczył, że będzie walczył o to, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać z Olkusza. – Zadbamy także o seniorów. To z myślą o nich powstanie specjalne miejsce, w którym będą oni mogli spędzać aktywnie czas. Wesprzemy także przedsiębiorców oraz rodziny. Postawimy na dobrą edukację – dodał Ł. Kmita. Jak podkreślił, jako burmistrz będzie myślał o przyszłości ponad podziałami. – Będę służył wszystkim Mieszkańcom – stwierdził.

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Olkuszanin6lolaBatmanobatel2sortu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszanin6
Olkuszanin6

Pan Wiesław Cader w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że w zamian za otwarcie drogi przez OFNE pan kmita zaoferował mu (gdyby został burmistrzem) wykup przez UMiG Olkusz działki z drogą (tą którą tak hucznie otworzył 02.11.2018 r. i zamknął 05.11.2018 r.) za ok. MILION ZŁOTYCH, umorzenie mu zaległych podatków na rzecz UMiG Olkusz na ok. MILION ZŁOTYCH, wyrażenie zgody dla firmy Pana Wiesław na złomowanie samochodów i …….. składowanie odpadów. Pan Wiesław mówił, że rozmowa z panem kmitą na powyższe tematy trwała około 10 minut a pan kmita pisał, że cyt: „……… Cały ten tydzień, nie bacząc na trwającą… Czytaj więcej »

lola
lola

Ale wstyd, normalnie żałosne….

Batman
Batman

ani jabłka rozdawane w jednorazówce na Pakusce, ani jakiś inny pan w okularach – nic nie pomoże , Panie kochany.

obatel2sortu
obatel2sortu

Łukaszek i Mateuszek kłamczuszek-dwie facjaty 8) 8) zakłamanych lizusków pissobolszewickich 😀 Miernoto jedna i partyjny karierowiczu i tak nie będziesz burmistrzem srebrnego,złotego a nawet platynowego grodu 😆 Za rok zmiana „władzy”i co wtedy będziesz robił ty „rolniku” z KRUS 😮 😡