kmita przejazd 2

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Od ubiegłego piątku setki Mieszkańców każdego dnia korzystają z nowego przejazdu przez teren OFNE. Otwarcie zamkniętej latami bramy fabrycznej nie tylko komunikuje północ i południe Olkusza, ale także sprawia, iż można w ten sposób ominąć korki. Inicjatywa Łukasza Kmity, który ponad podziałami porozumiał się z właścicielem terenu, nie wszystkim jest jednak na rękę.

Temat otwarcia dla samochodów przejazdu przez teren OFNE pojawiał się od dawna. Kandydat na burmistrza Roman Piaśnik już 4 lata temu publicznie obiecał, że umożliwi taki przejazd. Niestety przez całą kadencję Piaśnik słowa nie dotrzymał.

Ostatnio dzięki skutecznym działaniom Łukasza Kmity pojawiła się szansa na kompleksowe rozwiązanie problemu. Brama od strony ul. Składowej została otwarta. – Skoro już możliwy jest przejazd, to gmina powinna rozważyć nabycie w rozsądnej cenie działek, na których znajduje się droga „przez fabrykę”. Potem powinniśmy zaplanować modernizację tego odcinka. Dlaczego jest to tak ważne? Linia kolejowa podzieliła Olkusz na połowę. Korki, które tworzą się na wiadukcie (ul. 29-listopada) i przy przejeździe kolejowym na ul. Żuradzkiej nie znikną, jeżeli nie udostępnimy nowego przejazdu na drugą stronę. Dotychczas mieliśmy zaledwie trzy trakty łączące północ i południe miasta. Od niedawna dzięki mojemu zaangażowaniu mamy otwarty czwarty. Udało się. Brama uniemożliwiająca dotychczas przejazd została otwarta – podkreśla Łukasz Kmita.

Wielu mieszkańców jest bardzo zadowolonych z takiego rozwiązania. Zwracają oni jednak uwagę na zły stan ul. Składowej prowadzącej do skrótu „przez fabrykę”. To trakt za który odpowiada gmina Olkusz. Urzędnicy Romana Piaśnika już po otwarciu bramy, nie zlecili nawet załatania największych dziur na drodze. Czy chodziło o to, aby zniechęcić Mieszkańców do przejazdu skrótem? Co więcej na forach pojawiły się też nieprzypadkowe negatywne komentarze sugerujące, że przejazd kolejowy może być nie do końca bezpieczny, gdyż nie ma zapór (szlabanu) i dróżnika. – Każdy, kto choć raz był w tym miejscu doskonale wie, że nad bezpieczeństwem na tym przejeździe czuwa w pobliskiej nastawni pracownik kolei, który za każdym razem, gdy przejeżdża pociąg otwiera i zamyka tzw. „szlaban”. Można tylko się domyślać, po co ktoś straszy Mieszkańców. Niestety taka „czarna kampania” trwa pod moim adresem już od kilku tygodniu. Komuś bardzo zależy, abym nie został burmistrzem i nie rozwiązywał rzeczywistych problemów Olkuszan – komentuje Łukasz Kmita.

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Zdzicho....2andrzej 53kolejarzCzesław Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grzegorzp
grzegorzp

Jechałem tam raz i więcej nie pojadę. Szkoda zawieszenia. Jak można chwalić się sukcesem, który naraża na straty materialne kierowców. Ale czego się nie robi przed wyborami. Ciemny lud to kupi.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Każdemu, któremu cokolwiek nieszczęśliwego zdarzy się na tej prywatnej (wewnętrznej) drodze nie będzie przysługiwało żadne zadośćuczynienie/odszkodowanie od właściciela a tym bardziej od Łukasza. Jest to teren prywatny!!! Przejazd kolejowy od strony tej prywatnej (wewnętrznej) drogi nie spełnia żadnych wymogów, które określa prawo!!! Nie ma tan żadnych znaków informujących o zbliżającym się przejeździe kolejowo-drogowym. Totalna SAMOWOLA Panów Łukasza i Wiesław!!! Czyżby taki „prywatny folwark” z dwuznacznymi układami biznesowo-politycznymi preferował Łukasz?

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Przejazd przez OFNE już otwarty. Ale co dalej? Przejazd przez OFNE z dn. 05.11.2018 r. od godz. 6:00 już zamknięty. I taką ciemnotę wciskał Wam Pan Kmita.

Tomek81
Tomek81

Co jest z tym przejazdem zamknięty na 4 spusty!!! rozumiem ze przy wyborach tylko przez jeden dzień dba sie o mieszkańców?

XYZ
XYZ

Podsumowując minione wybory !!! Właśnie dlatego PIS i Pan Kmita przegrali i przegrają w następnych wyborach. Kłamstwo, obłuda, ignorancja i robienie z ludzi idiotów posunięte do granic absurdu. Ludzie z Olkusza i okolic przestańcie głosować na PIS i ich popierać, bo będzie wam tak odpłacone jak ten symboliczny „przejazd przez OFNE” co to był a już go nie ma !!!!
Na miejscu Pana Kmity skupiłbym się na „karierze” w KRUS-ie” póki jeszcze jego mocodawcy są przy władzy.

les
les

PIS-owska kiełbasa wyborcza była bez musztardy (jak zwykle zresztą) 😆

Czesław
Czesław

Panie Kmito! Pisałem wcześniej, że powinien Pan startować na Sołtysa Troksa, ale po tym co Pan nakombinował z przejazdem przez byłe OFNE to chyba już nikt kłamczuszkowi nie uwierzy 😆
A tak serio to nie masz Pan jaj żeby coś w Olkuszu dla mieszkańców zrobić. Ciekawe czy po takim numerze będziesz Pan miał jeszcze czelność pojawić się publicznie, jak Pan spojrzysz wyborcom w oczy. Dzieciak się obraził i zabrał zabawki z piaskownicy.
Taki Kmita i Cader byli kandydatami na Burmistrza Olkusza, żałosne ….

kolejarz
kolejarz

Jeszcze żaden pisotłuk kiedy otworzy ryja nie powiedział prawdy.Kłamstwo,kłamstwem pogania.Od kampanii wyborczej na prezydenta,przez tą do Sejmu i teraz w wyborach do samorządu tylko jedno kłamstwo za kłamstwem poczynając od Dudy,Szydło,Morawieckiego,Kaczyńskiego i reszty pisotłuków,a na naszym Kmicie kończąc.I takie byle co ma jeszcze czelność być radnym w Radzie Miasta i Gminy.Jak byś panie Misiewicz miał chociaż trochę honoru i wstydu powinieneś młodzieńcze złożyć mandat radnego za to że oszukałeś tych co na ciebie głosowali.Co ty będziesz robił jak się zmieni opcja polityczna i odstawią cię od koryta+gdie wsadził cię ten za którym przez 8 lat nosiłeś teczkę.Jak ci nie wstyd… Czytaj więcej »

andrzej 53
andrzej 53

kmita i wiesiek wynocha z olkusza

....2
....2

[quote name=”Czesław”]Panie Kmito! Pisałem wcześniej, że powinien Pan startować na Sołtysa Troksa, ale po tym co Pan nakombinował z przejazdem przez byłe OFNE to chyba już nikt kłamczuszkowi nie uwierzy 😆 A tak serio to nie masz Pan jaj żeby coś w Olkuszu dla mieszkańców zrobić. Ciekawe czy po takim numerze będziesz Pan miał jeszcze czelność pojawić się publicznie, jak Pan spojrzysz wyborcom w oczy. Dzieciak się obraził i zabrał zabawki z piaskownicy.Taki Kmita i Cader byli kandydatami na Burmistrza Olkusza, żałosne ….[/quote]Ciekawe jak by pan Kmita miesięczne pobory przekazał takim osobnikom jak ten zazdrosny nieudacznik ”Cze’siek”to też by psioczył,że… Czytaj więcej »

Zdzicho
Zdzicho

[quote name=”….2″][quote name=”Czesław”]Panie Kmito! Pisałem wcześniej, że powinien Pan startować na Sołtysa Troksa, ale po tym co Pan nakombinował z przejazdem przez byłe OFNE to chyba już nikt kłamczuszkowi nie uwierzy 😆 A tak serio to nie masz Pan jaj żeby coś w Olkuszu dla mieszkańców zrobić. Ciekawe czy po takim numerze będziesz Pan miał jeszcze czelność pojawić się publicznie, jak Pan spojrzysz wyborcom w oczy. Dzieciak się obraził i zabrał zabawki z piaskownicy.Taki Kmita i Cader byli kandydatami na Burmistrza Olkusza, żałosne ….[/quote]Ciekawe jak by pan Kmita miesięczne pobory przekazał takim osobnikom jak ten zazdrosny nieudacznik ”Cze’siek”to też by… Czytaj więcej »