premiera doluj sie 6

2 lutego w olkuskim MOK odbyła się premiera najnowszego teledysku Żywiołów. Został on nakręcony do utworu „Dołuj się”, pochodzącego z ich debiutanckiego albumu. Zanim wyświetlono oczekiwany clip, odbył się krótki koncert i pokaz trzech innych produkcji filmowych.

Sobotnie spotkanie prowadzone było przez Arkadiusza Królewicza. Rozpoczęło się od koncertu grupy Żywioły ( w składzie: Sebastian „Trycjator” Łanik – wokal i gitara, Maciej Fert – bas, Adam Cyzio – perkusja), która umiejętnie budowała nastrój grając wśród stroboskopowych efektów. W ich repertuarze, obok znanych kompozycji, znalazły się także nowe.

Po występie, na kinowym ekranie wyświetlono teledyski zespołu. Były to: „Nie chcę udawać”, „Serce chore na śmierć” i „Ty jesteś inna”. Następnie zaprezentowano oczekiwany clip „Dołuj się”. Opowiada on o chłopaku, któremu nic w życiu nie wychodzi. Pech towarzyszy mu na każdym kroku. Gdy traci nadzieję, że cokolwiek się ułoży, zjawiają się jego przyjaciele.

Z początku utwór może wydawać się bardzo pesymistyczny. Jednak po dłuższym słuchaniu okazuje się, że przywodzi uśmiech na twarz. Podnosi na duchu tych, którzy zmęczeni są swym marudzeniem. Pośrednio mówi o tym, że wiele zależy od naszego nastawienia. Dołując się nie spowodujemy oczekiwanych rezultatów. Utwór jest swoistym lekiem dla duszy.

Teledysk kończy psychodeliczna wstawka przedstawiająca pana „reklamę”. Widać w niej zniekształcony fragment twarzy „Trycjatora”. Wokalista porusza temat konsumpcjonizmu. Każe kupować mnóstwo nowych przedmiotów. Namawia do pożyczania gotówki. W rzeczywistości nagranie uświadamia, że rzeczy materialne nie przynoszą spodziewanego szczęścia, a kredyty tylko pogrążają. Prawdziwe wartości tkwią we wnętrzu człowieka. Żadne pieniądze ich nie zastąpią.

Teledysk „Dołuj się” nagrany został w jeden grudniowy dzień. Autorzy wykonali całą pracę własnymi siłami. Bez pomocy sponsorów. Scenarzystą i reżyserem filmu jest „Trycjator”. Za zdjęcia odpowiedzialna jest Katarzyna Kędzierska. Wspólnie z Sebastianem Łanikiem pracowała ona także nad montażem. Główną rolę clipu zagrał Krystian „Żulu” Madejski, a korekcją barwną zajął się Błażej Banyś.

Publiczność sobotniej premiery była zachwycona.

Wkrótce teledysk można będzie obejrzeć w Internecie.

fot. Andrzej Karoń

premiera doluj sie.jpg premiera doluj sie 2premiera doluj sie 3premiera doluj sie 4premiera doluj sie 5premiera doluj sie 7premiera doluj sie 8premiera doluj sie 9premiera doluj sie 10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o