festiwal osiek

W sobotę na obiekcie Spójni Osiek odbył się pierwszy w historii Festiwal Piłkarski pn. „Seniorzy dla Dzieci”. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na sprzęt sportowy w postaci bramek, które ułatwią prowadzenie zmagań najmłodszych zawodników w Podokręgu Olkusz.

Zmagania prowadzone w ogromnym upale wygrali gospodarze, a więc ekipa Spójni. Faworyt nie zawiódł, przez cały turniej przechodząc z kompletem zwycięstw. W finale podopieczni Michała Kordaszewskiego (w ostatnich dniach zastąpił w roli trenera Tomasza Dudka) pokonali Przemszę Klucze. Trzecie miejsce dla Piliczanki Pilica, która mecz o brąz wygrała z Wielmożanką Wielmoża po serii rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis 2:2.

Ostatecznie w premierowym festiwalu piłkarskim udział wzięło siedem zespołów, choć zaproszenie dotarło do ponad trzydziestu drużyn. Pogoda i okres wakacyjny zrobiły swoje. Z dwunastu ekip, które na wstępie zapowiedziały swoją obecność, wykruszyło się jeszcze pięć, więc piłkarskie święto okazało się dużo skromniejsze niż przewidywano.

– Początki zawsze są trudne, choć powiem szczerze, że spodziewałem się lepszego podejścia do naszej rywalizacji ze strony klubów, tym bardziej że jeszcze kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem rywalizacji chętnych do gry było więcej. Szkoda, bo na zakończenie sezonu chcieliśmy drużynom dać trochę radości. Wierzymy jednak, że w kolejnych edycjach frekwencja na boiskach będzie znacznie lepsza – mówi z ramienia organizatorów Maciej Mróz, pomysłodawca eventu.

Założeniem twórców festiwalu było zebranie środków na zakup bramek piłkarskich dla drużyn młodzieżowych. Dzisiaj wiadomo, że celu nie uda się osiągnąć już teraz, jednak PPN Olkusz, Spójnia Osiek – Zimnodół – Zawada oraz Olkuski Klub Sportowy Słowik nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. – Pierwsze koty za płoty. Pomysłów mamy sporo, mam nadzieję że już wkrótce zobaczymy się w większym gronie i wspólnie zrobimy coś dobrego na rzecz lokalnego środowiska piłkarskiego – dodaje Maciej Mróz.

{joomplu:87583}{joomplu:87574}{joomplu:87545}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze