wasze interwencje nowe

Grupa mieszkańców z Bukowna skarży się na spore problemy z parkowaniem. Burmistrz miasta zapowiada, że wkrótce miejsc postojowych będzie więcej.

Do naszej redakcji trafiła interwencja grupy mieszkańców bloków 1 oraz 2 przy ul. Wojska Polskiego w Bukownie, którzy mają problem z parkowaniem przy wspomnianych budynkach. – W dni powszednie wszystkie miejsca parkingowe, są zajęte przez pracowników pobliskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz interesantów ośrodka. Niejednokrotnie łamany jest zakaz ruchu na uliczkach wewnętrznych przez osoby postronne, kierujące się do MOPS-u. Od kiedy zwiększył się ruch pojazdów do ośrodka, nasze samochody są porysowane, w niektórych miejscach uszkodzone, przez niewłaściwe zajmowanie miejsc. W dni robocze niemożliwe jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Parking staje się pusty po godzinie 15.00, czyli po zakończeniu pracy MOPS-u. Szanowny Panie Burmistrzu, czy nie jest prawdą, iż miasto powinno być przyjazne dla swoich mieszkańców? – piszą bukowianie, proponując wydzielenie opisywanych miejsc postojowych wyłącznie dla mieszkańców wspomnianych bloków przy ul. Wojska Polskiego.

Burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski po przesłanej przez naszą redakcję interwencji zaprosił na spotkanie członków zarządów wspólnot mieszkaniowych przy ul. Wojska Polskiego 1 i 2. – Zgodnie bowiem z dotychczasową praktyką stosowaną w kontaktach Burmistrza z Mieszkańcami o ich problemach najlepiej rozmawia się osobiście, bez potrzeby angażowania dodatkowych pośredników, z czego Mieszkańcy Bukowna dotychczas z powodzeniem wielokrotnie korzystali – podkreśla sekretarz miasta Marcin Cockiewicz.

Władze miasta w odpowiedzi skierowanej do redakcji „Przeglądu Olkuskiego” twierdzą, że doszło do spotkania Burmistrza z Zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej bloku przy ul. Wojska Polskiego 1. – Panie z Zarządu Wspólnoty ze zdziwieniem stwierdziły, że nie znany jest im problem dotyczący niewłaściwego parkowania samochodów. Nikt im dotychczas nie zgłaszał takiego problemu, nie pojawiał się on również w codziennych rozmowach sąsiadów, wśród Mieszkańców nie były zbierane żadne podpisy w tej sprawie. Co więcej nie słyszały również o przypadkach uszkodzeń bądź zarysowań zaparkowanych w pobliżu bloków pojazdów. Na podstawie danych uzyskanych z tutejszego Komisariatu Policji wiadomo, że w ostatnim okresie nie zostały dokonane żadne zgłoszenia dotyczące podobnych przypadków, jak również nie zgłaszane były żadne interwencje dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów w okolicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie – tłumaczy burmistrz Gajdziszewski, dodając, że uzgodniono z zarządem wspólnoty propozycje dotyczące zwiększenia ilości miejsc postojowych w okolicach tych dwóch bloków. – Postanowiono również, że podobnie jak dotychczas problemy Mieszkańców będą zgłaszane bezpośrednio do Burmistrza i niezwłocznie załatwiane w ramach wzajemnej, dobrej współpracy – dodaje włodarz miasta.

Dla zmotoryzowanych mieszkańców bloków nr 1 i 2 przy ul. Wojska Polskiego mamy dobrą wiadomość. W niedalekiej przyszłości będą mieli do dyspozycji więcej miejsc postojowych niż obecnie. – Jest sprawą oczywistą, że wraz ze wzrostem poziomu życia Mieszkańców i ich zamożności wzrasta liczba posiadanych przez nich samochodów, co w naturalny sposób przekłada się na zbyt małą ilość miejsc parkingowych i postojowych. Przykładamy dużą wagę do stałego i sukcesywnego tworzenia nowych takich miejsc, jednak zawsze odbywa się to w uzgodnieniu z Mieszkańcami okolicznych posesji. Dlatego, dzięki zrozumieniu i przychylności okolicznych Zarządów Wspólnot Mieszkaniowych, jeszcze w tym roku zwiększy się ilość miejsc postojowych w okolicach bloków nr 1 i 2 przy ulicy Wojska Polskiego – zapowiada burmistrz Gajdziszewski.
Inwestycja powinna rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AdamBukowno
AdamBukowno
4 lat temu

Kogo się pytano? Jaka wspólnota mieszkaniowa? Dwie starsze kobitki? A co one mają do parkowania? Ściema jakich mało. Policja również. Bylo zgłaszane niewłaściwe parkowanie, to stwierdzono brak nieprawidłowości, bo przyjeżdżali popołudniu!