87

Mimo niepewnej pogody i wielu obaw o stan skateplazy w olkuskim Silver Parku, druga edycja ro „Silver Games” stała na najwyższym poziomie. W trakcie najważniejszych przejazdów rolkarzy, którzy na ul. Głowackiego przyjechali z całej Polski, nie spadła ani jedna kropla deszczu. Tym samym elita krajowych riderów bez obaw o swoje zdrowie mogła pokazać, co potrafi.

Impreza „Silver Games – Rolling Edition” ściągnęła do Olkusza najlepszych riderów, w tym Mistrza Polski w jeździe agresywnej na rolkach z ubiegłego roku – Tomasza Przybylika. Na listach zgłoszeniowych pojawili się też zawodnicy z Mazowsza, a nawet z Gdańska. Ich obecność nie była jednak przypadkowa. Olkuska rywalizacja wchodzi do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, a jeśli wierzyć uczestnikom „Silver Games”, skateplaza w Silver Parku zalicza się do jednej z najlepszych w kraju i jazda po niej to czysta przyjemność.

Faworyci piątych z kolei zawodów w tegorocznym cyklu Polish Rolling League nie zawiedli. Po fazie eliminacyjnej i finałach – czyli po czterech przejazdach, w kategorii „PRO” sędziowie najlepiej ocenili występ Tomka Przybylika, który jak zwykle nie kalkulował, prezentując nawet najtrudniejsze ewolucje. Oczywiście i w jego przypadku nie obyło się bez drobnych potknięć i upadków, jednak ostatecznie to właśnie „Tomowi” przypadła w udziale główna nagroda. Za nim sklasyfikowano Łukasza Malewskiego i Kubę Olejarza. – Świetne miejsce, świetni ludzie. Olkuska skateplaza to – według mnie  – najlepszy taki obiekt w całym kraju. Aż chce się tu przyjeżdżać i wygrywać – mówił chwilę po zejściu z podium triumfator grupy profesjonalistów.

93

Tradycyjnie podczas zawodów Polish Rolling League, oprócz głównej rywalizacji, do zmagań przystępują także riderzy amatorzy oraz najmłodsi adepci jazdy na rolkach. W grupie „Amator” zwyciężył Bartosz Kidacki, na „pudle” wyprzedzając Sebastiana Dżbika i Daniela Muchina. Wśród juniorów równych sobie nie miał za to Alex Roczniok z Katowic. Za nim uplasowali się Karol Korczyk oraz Dawid Sroka. Czwarte miejsce zajęła natomiast Róża Stolarczyk, najmłodsza uczestniczka imprezy.

Wzorem kategorii „PRO”, także i w pozostałych grupach o końcowej klasyfikacji zadecydowały cztery przejazdy – dwa eliminacyjne i dwa finałowe. Przy tworzeniu turniejowego podium brany pod uwagę był wynik lepszego występu. – Sędziowie nie mieli łatwo, bowiem zawody stały na naprawdę wysokim poziomie – mówi Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u. Gospodarz Silver Parku wziął również udział w dekoracji najlepszych zawodników. Oprócz pucharów, na zwycięskich riderów czekały również nagrody rzeczowe i pieniężne.

37

Dodatkowym punktem „Olkusz Silver Games – Rolling Edition” były bezpłatne zajęcia jazdy na rolkach prowadzone przez Tomka Kwietnia ze Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego „Green”.

Po wizycie w Olkuszu, rolkarze jadą dalej w Polskę. Jeszcze w te wakacje o punkty Polish Rolling League riderzy powalczą w Bogatyni, Wieluniu, Żorach, Trójmieście i Swarzędzu. Na zakończenie rywalizacji w 2015 roku „ligowcy” odwiedzą skateplazy w Rzeszowie, Katowicach i Wrocławiu. W przyszłym roku najpewniej olkuska powtórka i kolejna zajawka przy Głowackiego!

Organizatorzy „Olkusz Silver Games – Rolling Edition”: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green”.

{joomplu:53583}{joomplu:53626}{joomplu:53638}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ziomal
ziomal
8 lat temu

Gratulacje chłopaki 🙂 super to wyglada, ale ciareczki pojawiaja się na pleckach. Powodzonka i dalszych sukcesów:)))