sp_sieniczno_2

Przez cały wrzesień i październik Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Sienicznie uczestniczyła w II edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Organizatorami konkursu byli: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. 15 grudnia w Cinema City Plaza w Krakowie odbyło się wręczenie certyfikatów „Odblaskowej Szkoły” oraz rozdanie nagród finalistom konkursu. Wręczenie certyfikatów poprzedził seans filmowy 3D, w czasie którego delegacje szkół miały okazję obejrzeć film przyrodniczy pt. ,,Dzikie z natury”. Szkołę Podstawową w Sienicznie reprezentowało 10 uczniów z klas I-VI oraz dyrektor, Małgorzata Babiuch i koordynator projektu, Barbara Knap.

W II edycji konkursu SP w Sienicznie uzyskała tytuł i certyfikat najlepszej szkoły w powiecie olkuskim (na 13 uczestniczących szkół z powiatu Olkusz) oraz zajęła 20 miejsce w województwie małopolskim (na 259 uczestniczących szkół). Odbierając certyfikat, delegacja szkoły, ubrana w kamizelki odblaskowe – jako jedyna wzniosła okolicznościowy okrzyk: DLA TEGO OKLASKI, KTO NOSI ODBLASKI, co wywołało aplauz obecnych na sali i burzę oklasków.

– Uważamy, że przy naszych skromnych możliwościach i niewielkich środkach finansowych osiągnęliśmy znaczący sukces. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu całego środowiska szkolnego – w realizacji szkolnego projektu uczestniczyli wszyscy nauczyciele i uczniowie przy sp_sienicznowydatnym wsparciu rodziców, sołtysów Olewina, Sieniczna i Wiśliczki, Straży Miejskiej w Olkuszu oraz olkuskiego radnego – przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, Grzegorza Tomsi. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu znajdziemy się przynajmniej w pierwszej dziesiątce zwycięzców. Cieszymy się, że dzięki zrealizowanym działaniom dzieci z naszego rejonu szkoły będą bezpieczniejsze podczas poruszania się po drogach zarówno do jak i ze szkoły, jak i podczas zabaw w czasie wolnym. Zachęcamy również dorosłych do pójścia w ślady dzieci i noszenia odblaskowych elementów ubioru – widoczne z daleka są ostrzeżeniem dla kierowców, mogą uratować przed kalectwem lub utratą życia w konfrontacji pieszego z pojazdami – mówiła Barbara Knap.

W ramach projektu konkursowego szkoła w Sienicznie zorganizowała m.in.: odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów, cykl zajęć dydaktycznych poświęconych bezpieczeństwu w ruchu pieszych, rodzinny rajd odblaskowy, szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz konkurs plastyczny a także prezentację – „Bezpieczny rowerzysta”. Ponadto uczniowie szkoły wyposażeni zostali w kamizelki i elementy odblaskowe.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze