Turnieje tańca „Wena” w Olkuszu są dobrze znane na tanecznej mapie Polski. W każdej kolejnej edycji nie brakuje świetnych tancerzy, jak i licznej publiczności. Nie inaczej było w tym roku, chociaż tym razem rozegrano wewnętrzny turniej „Mała Wena 2010”. Widowni pokazali się po raz pierwszy bardzo młodzi tancerze. Przedszkolaki udowodniły, że taniec to świetna zabawa!

– Był to wewnętrzny pokaz w wykonaniu zarówno tych początkujących i rozpoczynajacych przygodę z tańcem dzieci, jak i doświadczonych i profesjonalnych tancerzy tańczących w Szkole Tańca Wena”. Cieszy mnie fakt, że takie imprezy potrafią zgromadzić całkiem pokaźną widownię, która z czasem staje się prawdziwymi miłośnikami tańca. W Olkuszu jest dużo dobrych i zdolnych dzieci i młodzieży, co pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość. Ten rok był bardzo udany dzięki pracy dzieci, naszych instruktorów i poświęceniu wielu rodziców, którym w tym miejscu bardzo dziękuję za ten sezon  taneczny – mówił główny organizator imprezy Rafał Lebiest.
Swoje umiejętności na parkiecie prezentowały dzieci z olkuskich Przedszkoli nr 3, 4, 5, 7 i 8. Pomiędzy występami najmłodszych publiczność oklaskiwała pary tańczące w turnieju grup rekreacyjnych i sportowych, występujących na co dzień na turniejach w całej Polsce. Nie zabrakło wielu par reprezentujących Szkołę Tańca „Wena” na wielu turniejach w Polsce. Wystąpiły także grupy „Wena Trix”, aktualny wicemistrz Polski we freestylu i reprezentant kraju na wrześniowych Mistrzostwach Świata w Riesie oraz „Wena X”, która w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie tańczyła w ćwierćfinale.
– Cieszy mnie fakt, że burmistrz Dariusz Rzepka, jak i Dyrekcja MOSiR-u  zawsze chętnie zapatrują się na tego typu imrezy taneczne. W poprzednich latach, organizując festiwal „Wena 2005, 2006, 2007, 2008, 2009..”  zainteresowanie otwartym turniejem było ogromne. W tym roku zorganizowaliśmy tylko nasz wewnętrzny turniej z powodu remontu hali sportowej. W przyszłym roku mamy nadzieję zorganizować największą imprezę taneczną w Polsce. Hala MOSiR w Olkuszu jest obiektem, który może stać się miejscem największych imprez tanecznych w Polsce. Czego sobie, władzom i mieszkańcom Olkusza życzę – dodaje Rafał Lebiest.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o