Sześć drużyn z olkuskich szkół podstawowych walczyło o Puchar Burmistrza podczas Mikołajkowego Turnieju piłki ręcznej dziewcząt, który odbył się w IV LO w Olkuszu. Tytuł mistrza obroniła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9. W finale zwyciężyła z zespołem z „Trójki”. – To był dobry mecz – komentowali sędziowie i organizatorzy.

To już drugi turniej zorganizowany  przez Szkolny Związek Sportowy i UMiG Olkusz. Jest on związany z  wprowadzonym w ubiegłym roku programem usportowionych klas w olkuskich szkołach podstawowych. Dziewczęta mają w nich dodatkową, piątą godzinę wychowania fizycznego, poświęconą właśnie piłce ręcznej. I efekty nauki są już widoczne. Piłkę ręczną wprowadzono w ubiegłym roku w czwartych klasach, a więc postępy widać u obecnych piątoklasistek. – W ubiegłym roku, na podstawie zorganizowanego wtedy turnieju oraz memoriału im. J. Kazibuta, przeprowadzono nabór do drużyny młodziczek młodszych. Widać, że dziewczęta, które trafiły do tego zespołu, a zagrały w tegorocznym turnieju, mają dużo większe umiejętności. Orientują się lepiej w przepisach i lepiej radzą sobie na boisku. Widać, że systematyczne ćwiczenia dają efekty – mówi Katarzyna Polak.
W ubiegłym roku w turnieju zmierzyło się 7 drużyn. Najlepsza była „Dziewiątka”. W tym roku obok ubiegłorocznego mistrza do turnieju zgłosiły się SP nr 1, 2, 3 i 4 oraz SP z Zedermana. Turniej rozgrywano według przepisów minipiłki ręcznej, a rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach. Zwycięzcy każdej z nich zagrali w finale. Mecz pomiędzy „Dziewiątką” a „Trójką” – bo to one okazały się w tym roku najlepsze – był bardzo zacięty, a wśród młodziutkich zawodniczek były takie, które wyróżniały się swoimi umiejętnościami. „Dziewiątka” pozostała niepokonana. Z „Trójką” wygrała 2-6. Natomiast w walce o trzecie miejsce drużynę z SP nr 4 pokonały dziewczęta z Zedermana.
Organizatorzy wyróżnili też dziewczęta, które – ich zdaniem – najlepiej spisywały się na boisku. Najlepszą zawodniczką została Magdalena Durańska z SP 9, zaś najlepszą bramkarką – Kamila Kociołek z SP nr 4. Puchary, statuetki i dyplomy wręczył zwyciężczyniom przewodniczący miejsko-gminnego Szkolnego Związku Sportowego, Marcin Bujas.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
Ewa
14 lat temu

Wygrajcie mecz wyjazdowy i proszę o lepsze zdjecie;)

Ewa
Ewa
14 lat temu

8) 8)

Ja
Ja
14 lat temu

12,14,5,3,8 sa najnaj
;-);-);-);-);-);-);-)
😉 😉 😉 😉 😉
TO DLA WAS!!!

Ja
Ja
14 lat temu

Dziewczyna za 14 jest najlepsza i spoko kolo