Zachowaj trzeźwy umysł – takim hasłem szesnaścioro uczniów klasy I B Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu namawiało kierowców do bezpiecznej jazdy. W asyście olkuskich policjantów wręczały jadącym krajową drogą kierowcom ulotki.
Kampania „zachowaj trzeźwy umysł” odbywa się pod patronatem pełnomocnika burmistrza ds. profilaktyki i pzreciwdziałania uzależnieniom olkuskiego magistratu. Kierowcy z uśmiechem poddawali się nietypowej kontroli drogowej.

Pierwszaki z chęcią zaangażowały się w akcję, która jest dla nich także fragmentem programu edukacyjnego UNICEF-u „Baw się i bądź bezpieczny”. W jego ramach najmłodsi użytkownicy dróg uczą się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię czy jak być widocznym na drodze. – Akcją z rozdawaniem ulotek zainagurowaliśmy program, który będzie u nas kontynuowany we wrześniu. Do kampanii pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz małopolskiego kuratorium „Szkoła odblaskowa”, której naszym koordynatorem jest Agnieszka Wójcik, wrócimy w nowym roku szkolnym. Placówki, które podejmą wiele ciekawych działań, otrzymają nagrody finansowe – mówi pedagog szkolny olkuskiej „Piątki” Beata Kocjan, która wraz z wychowawczynią klasy I b Celiną Januszek towarzyszyła uczniom w rozdawaniu ulotek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartosz
Bartosz
12 lat temu

„wystawy Artystów Olkuskich po raz kolejny zostaną zaprezentowane najlepsze prace nadesłane w tym roku przez artystów z Olkusza i okolic.”
Amatorka walczy z profesją profesjonalistów. Bezsensu, każdy może być artystą olkuskim. Dziecko, osoby po Akademii Sztuk Pięknych, jak również osoby będące na emeryturze uważające się za wybitnych artystów, aby nie urazić ich dumy.
Może wypadałoby zmienić nazwę tejże wystawy, czy każdy, kto jest z Olkusza ma miano artysty?
Pozdrawiam organizatorów 🙂