7 marca w ramach promocji Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Dzień Otwarty dla Przedszkolaków sześcio i siedmioletnich z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 4 i dzieci z terenu Olkusza. Spotkanie przebiegało pod hasłem – „Razem dobrze się bawimy!”. Małych gości powitała serdecznie Pani dyrektor mgr Grażyna Kaziród. Dzieci otworzyły „Magiczne drzwi”, prowadzące do Plastusiowa – Krainy Nauki i Wiedzy. Udały się tam na zabawy integracyjne, których celem było przybliżenie pojęć, czynności, obowiązków związanych ze szkołą. Przedszkolaki miały okazję malować, wycinać, rozwiązywać krzyżówkę, śpiewać piosenki, odgadywać kalambury. Uśmiechy na zaróżowionych twarzyczkach dzieci świadczyły o wielkich emocjach i dobrej zabawie. Zadania wykonywały perfekcyjnie pod czujnym okiem pań: Elżbiety Szymczyk, Marii Filarskiej i Beaty Kocjan. Ponadto każda grupa przedszkolna miała swojego opiekuna/lidera w postaci ucznia/uczennicy klasy III.
Po słodkim poczęstunku mali goście udali się na przedstawienie teatralne pt.: „Bajkowy autobus”, przygotowane przez s. Kazimierę Szumal. Dzieci z wypiekami na twarzy przeżywały przygody razem ze swoimi bajkowymi bohaterami. Ostatnim punktem programu były zabawy ruchowe, zabawy taneczne i integracyjne przy muzyce na sali gimnastycznej, przygotowane i przeprowadzone przez Panią mgr Lucynę Stach i Pana mgr Marcina Sołtysika. Wybrani uczniowie ze starszych klas zaprezentowali przedszkolakom pokaz z piłkami do mini piłki ręcznej i mini piłki siatkowej oraz układ taneczny.

W czasie, gdy mali goście uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, Rodzice zgromadzeni na świetlicy szkolnej z Dyrekcją szkoły – Panią mgr Grażyną Kaziród i Panią mgr Teresą Giczel, mieli okazję zapoznać się z historią szkoły, ofertą edukacyjną, warunkami zapisu dziecka do pierwszej klasy, osiągnięciami uczniów. Obejrzeli również przygotowaną prezentację multimedialną. Spotkanie dobiegło końca w radosnej atmosferze. Goście z uśmiechami na twarzy, z drobnymi pamiątkami opuszczali mury Szkoły Podstawowej nr 5. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwało całe Grono Pedagogiczne szkoły.

Tekst nadesłany przez SP nr 5 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze