0przemsza wisla

Blisko 7000 zł udało się zebrać organizatorom charytatywnego meczu pomiędzy oldbojami Przemszy i Wisły Kraków, jaki w ostatnią niedzielę rozegrano na stadionie w Kluczach przy ul. Rudnickiej. I choć na boisku to goście spod znaku Białej Gwiazdy okazali się lepsi, to jednak nie sam wynik, a szczytny cel liczył się tego dnia najbardziej. Grano przecież dla niepełnosprawnego Grzegorza Wadowskiego z Klucz, syna Andrzeja – byłego zawodnika i zasłużonego działacza klubu.

 

Naprzeciwko stanęły dwie godne siebie drużyny, choć oczywiście to w barwach Wisły wystąpiło więcej Gwiazd, także tych europejskiego formatu. Kibicom piłkarskim takich zawodników jak Ryszard Czerwiec, Łukasz Gorszkow, Artur Sarnat czy Grzegorz Pater nie trzeba raczej przedstawiać. O tym jednak, że nazwiska same nie grają przekonała w szczególności pierwsza połowa meczu, kiedy to padły cztery bramki – po dwie dla każdej z ekip. Po zmianie stron górę wzięło boiskowe cwaniactwo i doświadczenie. Wiślacy zaaplikowali miejscowym trzy gole, tracąc przy tym zaledwie jednego. Mimo niekorzystnego wyniku, Przemsza ze swojego występu może być dumna, bowiem dzięki swojej postawie nie tylko na boisku, ale także i poza nim, potrafiła zebrać dla swojego chorego przyjaciela blisko 7000 zł. Na tę niemałą przecież sumę złożyły się ofiary składane do puszek, zarówno w dniu meczu, jak i podczas kwesty, choćby w trakcie odbywającej się dzień wcześniej imprezy „Czar Pustyni”. Krakowianie również okazali wielkie serca, przywożąc ze sobą podpisane piłki i koszulki. Oczywiście zostały one zlicytowane, a trzeba wiedzieć, że cieszyły się sporym wzięciem. Po zakończeniu prowadzonego w sportowym duchu spotkania, był czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i uścisk dłoni z głównym bohaterem dnia – niepełnosprawnym Grzegorzem. Cała suma zebrana do puszek zostanie przeznaczona na dalsze leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji „Złotowianka”.

 

Przemsza Klucze (oldboje) – Wisła Kraków (oldboje) 4:7 (2:2)
Bramki: 2x Andrzej Barczyk, 2x Piotr Kasprzyk – 3x Grzegorz Pater, 3xKrzysztof Bukalski, 1x Łukasz Gorszkow

Przemsza: Tomasz Draba – Grzegorz Jurczyk, Paweł Pydych, Jacek Skrzypczak, Krzysztof Krawiec – Dariusz Ziębiński, Łukasz Klich, Jarosław Rak, Piotr Kasprzyk, Leszek Majcherkiewcz – Andrzej Barczyk oraz: Arkadiusz Jochymek, DariuszAdamik, Krzysztof Musiał, Damian Mucha, Bogusław Krawczyk, Robert Ślusarek, Andrzej Leśniak, Krzysztof Kłudczyński i Kazimierz Rozmus.

 

Wisła: Artur Sarnat – Marcin Jałocha, Jacek Matyja, Rafał Smalcerz, Janusz Surowiec – Ryszard Czerwiec, Krzysztof Bukalski, Łukasz Gorszkow, Dariusz Maczek, Cleber – Grzegorz Pater oraz: Krzysztof Szopa i Marek Konieczny.

Fot. GLKS Przemsza Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
ja
9 lat temu

jurczyk oczywiście ze jest z klucz a kasprzyk grał u nas 5 lat i ma już38 lat tyle co pater z wisły

psuj
psuj
9 lat temu

jurczyk i kasprzyk oldboje? oni są z klucz?????