„Gwarek z Olkusza” – nowa bajka pod takim tytułem trafi do wszystkich pierwszoklasistów oraz sześciolatków ze szkół i przedszkoli na terenie miasta i gminy Olkusz.
– Bajka ma przybliżyć historię i atrakcje turystyczne najmłodszym. Znaleźliśmy firmę piszącą bajki na zamówienie, dostarczyliśmy im dużo zdjęć i w efekcie powstała ta książeczka. Po zaakceptowaniu przez nas treści, zleciliśmy druk 2 tys. egzemplarzy – mówi naczelnik Wydziału promocji olkuskiego urzędu, Waldemar Czarnota.

Autorem bajki jest Jarosław Siek, a opracowaniem książki zajmowało się wydawnictwo „Laetari”. Tegoroczni pierwszoklasiści otrzymają „Gwarka z Olkusza” wraz z tradycyjnie wręczaną im od trzech lat podczas ślubowania książką „Moje miasto Olkusz”.  Dzieci z „zerówek” mogą spodziewać się nowej książki w prezencie od Świętego Mikołaja. Wydawnictwo przy różnego rodzaju okazjach będzie także dostępne jako materiał promocyjny gminy Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
liza
liza
12 lat temu

na okładce najfajniejszy jest ten samochód olkuskiego gwarka zaparkowany koło „batorówki” 😆

grafik
grafik
12 lat temu

graficznie okładka to żenująca amatorszczyzna, ciekawe jak w środku

mix
mix
12 lat temu

A gdyby tak porównać budżety wydziałów promocji olkuskiego starostwa i magistratu…
Nie mam pojęcia na czyją korzyść by wypadły.
Ale przewaga starostwa jest miażdżąca, jeśli chodzi o porównanie wartościowych pozycji na temat Olkusza wydanych przez te wydziały.

obserwator
obserwator
12 lat temu

„Fantastyczny” pomysł pana Czarnoty! Bajka napisana przez lokalnego literata miałaby duszę, a ta, o której mowa, podejrzewam ma tylko historię. Przypomina się sprawa z olkuskim logo, czyli; olkuscy artyści, jesteście do dupy!

Olkuszanka
Olkuszanka
12 lat temu

To my już nie mamy własnych lokalnych „bajkopisarzy”!!! Nie rozumiem czemu miasto daje zarobić ludziom spoza Olkusza?

Obawiam się, że lokalni literaci znają chyba lepiej historię Olkusza i zapewne zrobili by to z większą przyjemnością niż ci piszący na zamówienie.

Na allegro masa takich co to bajeczki dla dzieci na zamówienie chcą pisać.