pp oyama w kata

25 listopada 2012 roku w  Radomiu  odbył się Puchar Polski OYAMA Karate w Kumite w konkurencjach walki Lekki Kontakt. W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 35 klubów OYAMA Karate z całej Polski. Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu reprezentowało 5 zawodników: Weronika Furman (kategoria młodzik powyżej 45 kg), Alicja Milej (kategoria juniorka młodsza do 50 kg), Kinga Kowal (kategoria młodzik do 35 kg), Hubert Kubik (kategoria junior młodszy do 50 kg), Miłosz Milej (kategoria młodzik do 35 kg). Nasze zawodniczki zdobyły dwa złote medale (Weronika Furman i Alicja Milej) oraz jeden srebrny (Kinga Kowal).

pp oyama w kata1Poziom sportowy zawodów był bardzo dobry, nasze zawodniczki wykazały się dużą dojrzałością. Ich walki były bardzo dynamiczne, obfitowały w ciekawe kombinacje techniczne z użyciem wysokich kopnięć i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii była Weronika Furman (Sieniczno), która w finale zwyciężyła przed czasem przez Ipon (punkt).

 Systematyczne uczęszczanie na treningi, solidna praca nad sobą w dużym stopniu przyczyniły się do jeszcze wyższego poziomu wyszkolenia, dzięki któremu pokonały zawodniczki i zdobyły wymarzone medale. Świetna postawa naszych dziewczyn sprawiła ogromna radość ich trenerowi, sensei Kazimierzowi Skalniakowi .

Naszą ekipą opiekowały się sempai Dorota Skalniak 1 kyu oraz Kinga Skalniak 2 kyu. Należą się im ogromne podziękowania za ich profesjonalną pomoc.
Słowa uznania należą się również rodzicom wszystkich zawodników za poświęcony czas i zaangażowanie. Organizatorem PP był Radomski Klub Sportowy na czele z sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan. Turniej zaszczycili liczni goście wraz z prezydentem miasta Radomia oraz prezesem OYAMA PFK Hanshi Janem Dyduchem 8 dan i dyrektorem OYAMA IFK do spraw wyszkolenia shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan. Sędzią głównym PP był Shihan Paweł Pajdak 5 dan z Sosnowca.

Następnym ważnym  naszym wydarzeniem będzie III Olkuska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i  Młodzieży, organizowana wspólnie z MOSiR – em w Hali Sportowo – Widowiskowej w Olkuszu 15 grudnia 2012 roku. Serdecznie

wszystkich zapraszamy.

pp oyama w kata 4

pp oyama w kata 3

pp oyama w kata 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze