puchar polski

Zwycięstwa niżej notowanych, Leśnika Gorenice nad Laskowianką Laski oraz Strumyka Zarzecze z Jurą Łobzów, to największe niespodzianki weekendowych spotkań w ramach I Rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. Na uwagę zasługuje również pewna wygrana 4:1 beniaminka A-klasy – Unii Jaroszowiec z Centurią Chechło.

Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy w Zarzeczu, bowiem pojedynek Strumyka z Jurą rozegrano już w sobotę. Zanosiło się na pewny triumf „uzbrojonych po zęby” łobzowian, jednak po raz kolejny okazało się, że na boisku nie ma pewniaków, tym bardziej w rozgrywkach pucharowych. Mimo że przewagę przez niemal całe spotkanie mieli aspirujący do gry wyżej niż tylko w A-klasie piłkarze Jury, to świetnie broniący się gospodarze doprowadzili do remisu i serii rzutów karnych, które zawsze są swego rodzaju loterią. Tego dnia szczęście uśmiechnęło się do Strumyka, osładzając niejako drużynie spod Wolbromia ubiegłoroczne pasmo niepowodzeń.

Pozostałe pięć spotkań rozegrano w niedzielę. Przebój II posiłkując się zawodnikami z kadry III-ligowca rozgromił Dłubnię Trzyciąż/Jangrot aż 9:0. Główne role w zespole Krzysztofa Guzka grali: zdobywca czterech goli Karpiński, a także Spurna, który dwukrotnie oszukał  bramkarza rywali. Po jednym trafieniu dołożyli także Pindiur, Knap oraz Misztal. Równie duże strzeleckie fajerwerki zafundowali kibicom gracze w Wierbce i Sułoszowej. Ospel mimo remisu 1:1 po pierwszej połowie, w drugich 45 minutach udowodnił swoją wyższość nad Wielmożanką. Hattricka w tym meczu skompletował Pająk. Identyczny wynik (5:2) padł łupem Prądnika, który kosztem Błysku Zederman awansował na wyższy szczebel pucharowej drabinki. Z tej konfrontacji wyróżnić należy strzelca dwóch bramek dla miejscowych Sz.Cygankiewicza.

W Jaroszowcu, Unia pod szyldem „DUDA” (nazwa tytularnego sponsora) udowodniła, że po powrocie do A-klasy wcale nie zamierza być tylko dostarczycielem punktów. Podopieczni Zbigniewa Rutki objęli prowadzenie po strzale trenera. Wyrównał Bębnowski, ale później trafiali już tylko gospodarze. Skromną zaliczkę Unii po rzucie karnym zapewnił Marko, a sprawę awansu przesądził Pobożniak oraz Osowski, z tym, że ten ostatni skierował piłkę do własnej siatki.

Na zakończenie podsumowania I Rundy Pucharu Polski wizyta w Gorenicach i podobnie jak w Zarzeczu konkurs „jedenastek”. Po regulaminowych 90 minutach obowiązywał remis 1:1. Na gola Dąbka odpowiedział Kurkowski. Podczas rzutów karnych tylko jeden raz zadrżała noga piłkarzowi z Lasek, ale to i tak przy bezbłędnym strzelaniu Leśnika wystarczyło, aby w Gorenicach mogli czuć się usatysfakcjonowani.

Początek piłkarskiej jesieni w olkuskim Podokręgu wypadł okazale. Sześć spotkań, a w nich 32 bramki. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w Wierzchowisku. Pierwotnie Trzy Buki miały zmierzyć się z Sokołem Gołaczewy w niedzielę, jednak za porozumieniem stron termin przeniesiono na środę 10. sierpnia, na godz. 17:30.