1

Dziewięcioletni Artur Frączek z Klucz choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Małemu pacjentowi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w walce z chorobą gorąco kibicuje wiele osób. Ostatnio specjalnie dla Arturka zorganizowano charytatywny koncert pod patronatem „Przeglądu Olkuskiego”.

Chociaż pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, na kluczewskim stadionie pojawiło się sporo osób chcących wesprzeć chorego chłopca. Na scenie nie mogło zabraknąć koleżanek i kolegów Arturka ze szkolnej ławy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczach zaprezentowali swoje taneczne umiejętności, a po skończonym występie wypuścili w powietrze czerwone balony w kształcie serc. W dalszej części koncertu publiczność oklaskiwała dzieci z zespołu smyczkowego Suzuki Kids oraz kluczewski zespół „Tesamee…”.

 2

Prawdziwą „Koncertową Burzę” zapewnili melomanom muzycy z trzech zespołów, które chętnie włączyły się w charytatywną akcję: „Merkaba” z Klucz, „Eder” z Chrzanowa oraz „Brain’s All Gone” z Krakowa.

17

Największą publiczność zgromadziła gwiazda wieczoru – Paweł Kukiz z zespołem, który zaśpiewał swoje starsze i nowsze przeboje. Jedną z piosenek, „Miasto budzi się”, wokalista wykonał z Kingą Kasprzyk z Jaroszowca, finalistką krakowskiego „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki”. Zwieńczeniem charytatywnej imprezy był pokaz „Fireshow” półfinalisty programu „Mam Talent” żonglera Jerzego „Solo” Kozłowskiego.

3

W trakcie imprezy prowadzono zbiórkę pieniężną oraz licytacje. Jak informują organizatorzy, zebrano ponad 11 tys. złotych, ale nie jest to ostateczna suma, gdyż dojdą do niej jeszcze wpływy z licytacji.

Koncert był okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Błysk Natury” organizowanego przez Wójta Gminy Klucze. Pierwsze miejsce zajął Przemysław Guzik (Szkoła Podstawowa w Ryczówku), drugie Jakub Miszczyński (Gimnazjum w Kluczach), a trzecie Filip Pudełko (Szkoła Podstawowa w Chechle). Wyróżnienia odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczach: Miłosz Cholewa oraz Marcel Nowakowski.

Koncert „Charytatywnie dla Arturka” zorganizowali: Wójt Gminy Klucze i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze i Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach. Organizatorzy wydarzenia składają podziękowania wszystkim wykonawcom, którzy wzięli udział w akcji, mieszkańcom i przybyłym gościom, którzy wsparli szczytny cel tego wydarzenia oraz sponsorom koncertu: ZGH „Bolesław” w Bukownie – sponsorowi głównego koncertu, a także spółce PWIK w Olkuszu i firmie „Klucze Poligrafii” Dagmara Cholewa.

18

Pomóc Arturkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “931 pomoc dla Artura Frączek”

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze