Miłośników siatkówki w Olkuszu nie brakuje. Ligowe rozgrywki dobiegły już końca, a na parkiecie zmierzyli się teraz amatorzy. W „Otwartym Turnieju Siatkówki”, jaki rozegrano na hali sportowej, swoje umiejętności sprawdziło osiem drużyn. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Po losowaniu zespoły podzielono na dwie grupy. W każdej z nich grano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów do 25. Zwycięzcy grup spotkali się w finałowym starciu, natomiast drużyny z drugich miejsc walczyły o trzecie miejsce na podium.
W grupie A najlepsi okazali się siatkarze z „AZS Krakozhia”, czyli Damian Bierza, Radosław Mizerski, Paweł Paluch, Dominik Zieliński, Tomasz Bijak, Michał Serwa i Kamil Suliński. Wszystkie mecze wygrali 2:0 i z kompletem punktów awansowali do finału. Tuż za nimi uplasował się „KKS Bolesław” grający w składzie:  Krzysztof Sikora, Jakub Szotek, Przemysław Hołuch, Tomasz Imielski, Tomasz Dołhań i Leszek Szotek. Kolejne miejsca zajęli „BB Team” oraz „Crushers”.

Z grupy B do finałowego spotkania awansowali „Chudy i Banda”.  Karol Curyło, Oskar Perek, Błażej Wardęga, Bartosz Perek, Piotr Nowacki, Jakub Stala i Marcin Stawinoga wywalczyli pięć punktów na sześć możliwych. Z drugiego miejsca awans zdobyły „Dinozaury”:  Łukasz Szwagrzyk, Jan Majcher, Artur Gonciarz, Łukasz Nowak, Michał Kaczmarczyk i Łukasz Banasiewicz. Trzecie i czwarte miejsce przypadło odpowiednio zespołom „Bujaka Jamajka” oraz „Bolesław”.
Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Pierwszego seta wygrały „Dinozaury” (25:22), drugiego „KKS Bolesław” (25:17). Walka toczyła się do ostatnich sekund. W tie-breaku „Dinozaury” przypieczętowały zwycięstwo wynikiem 15:13. Szybciej rozstrzygnięto finałowe starcie. „AZS Krakozhia” musiała uznać wyższość „Chudego i Bandy”, którzy to wygrali 2:0 (25:18, 25,19). Wszystkie pojedynki sędziowali: Adrian Panasiuk, Mirosław Gołuchowski oraz Piotr Skubis.
Puchary i nagrody, ufundowane przez MOSiR Olkusz, trafiły do trzech najlepszych drużyn. Opiekę medyczną zapewniła Grupa Ratowników Medycznych PCK Olkusz.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:16817}{joomplu:16818}{joomplu:16819}{joomplu:16820}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Brad
Brad
13 lat temu

Widzę, że „Jojo” pisownie nazwiska zmienił. 😐