zs3 polonez

Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu  jako jedyna szkoła w powiecie dysponuje tak idealnym miejscem do realizacji artystycznych pasji młodzieży  jakim jest aula szkolna. Dlatego już po raz drugi na parkiecie auli ZS nr 3  spotkali się maturzyści ze szkół powiatu olkuskiego, aby uczestniczyć w konkursie tanecznym „Nasz Polonez”. Prawie 100 uczestników z siedmiu szkół zatańczyło nasz taniec narodowy. Każdy układ był inny. Cieszy fakt, że młodzież potrafi wspaniale oddać charakter poloneza i ukazać jego piękno.

 

Tańczących oceniało jury w składzie : dr Przemysław Kania  ( aktor Teatru Zagłębie w Sosnowcu, pracownik PWST we Wrocławiu i dodać należy absolwent Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu), Beata Nowak choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej w MOK w Olkuszu, oraz Elżbieta Gurgul wice dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej i niepowtarzalnej atmosferze, jaką może stworzyć tylko polonez. Przed rozpoczęciem wylosowaliśmy kolejność, żeby było sprawiedliwie. Każdy z zespołów podszedł poważnie do swojego występu, w jakiś sposób starał się wyróżnić strojem, lub innym elementem (np. kwiatami). W każdym układzie było widać inwencję i zaangażowanie uczestników.

Zwyciężyli tancerze z II LO, którzy tańczyli do muzyki Wojciecha Kilara układ pani Aleksandry Szymanek, II miejsce zajęło I LO, które zaprezentowało się w układzie pani Edyty Kociołek, III miejsce zajęły dwa zespoły : z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu układem p. Agaty Wdowik i Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, który przygotowała p. Beata Urban. Wyróżnienia otrzymali: Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu (przygotowany przez Annę Korczyk) oraz Zespół Szkół w Bukownie (przygotowany przez Agatę Kijak )

Wyróżniono też najlepsze pary: z II LO Aleksandra Tomsia i Krzysztof Durański  oraz z I LO Magdalena Siudyka i Michał Stanek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo powiatowe w Olkuszu. Pomysłodawcą i organizatorem II  Powiatowego Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez” była Agata Wdowik- nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

Tekst: Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze