piaśnik4

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie Burmistrz Rzepka oraz olkuscy Radni z Komisji Rozwoju odrzucili moją propozycję obniżenia opłaty adiacenckiej z 30% do maksymalnie 10%.

Opłata ta obciąża właścicieli nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek podziału, scalenia lub budowy infrastruktury technicznej. Ponieważ hamuje ona rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy jest obniżana przez wiele samorządów. Na Komisji Rozwoju poparło mnie w tej kwestii kilku radnych z jej Przewodniczącym Apolinarym Ćwięczkiem na czele. Niestety większość członków Komisji, była temu przeciwna i zagłosowała za utrzymaniem opłaty adiacenckiej na dotychczasowym, wysokim poziomie. Nadal blokuje się także zmianę przeznaczenia wielu doskonale zlokalizowanych terenów w gminie Olkusz (m.in. wzgórz za szpitalem), co ogranicza prawo własności Mieszkańców.

W związku z prośbami Mieszkańców zwróciłem się do Burmistrza z interpelacją w sprawie podjęcia działań zmierzających do ponownego otwarcia w Olkuszu Punktu Obsługi Klienta dystrybutora energii elektrycznej Tauron. W następstwie jego zamknięcia Mieszkańcy często zmuszeni są dojeżdżać do miast oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów oraz ponosić znaczne koszty rozmów telefonicznych. Jednocześnie prosiłem Burmistrza o zapobieżenie likwidacji Punktu Obsługi Klienta przy olkuskiej Gazowni, gdyż może on również zostać zamknięty. Mam nadzieję, że po mojej interwencji sprawa ta doczeka się pomyślnego zakończenia.

Ponadto wystąpiłem do Burmistrza Rzepki z interpelacją, w której zaapelowałem o zmianę Statutu Miasta i Gminy Olkusz przyznającą grupom 100 Mieszkańców oraz każdemu Radnemu prawo do zgłaszania projektów uchwał, a także wprowadzającą głosowanie imienne w olkuskiej Radzie Miejskiej. Niestety Burmistrz Rzepka i tym razem nie poparł moich propozycji. Nie dziwi mnie, że Burmistrz wraz z niektórymi Radnymi może obawiać się głosowań imiennych, gdyż dałyby one Wyborcom możliwość sprawdzenia jak głosowali konkretni Radni w interesujących ich sprawach. Warto przypomnieć, że Burmistrz Rzepka w przeciwieństwie do Mieszkańców i pojedynczych Radnych, ma prawo do zgłaszania projektów uchwał. Jak widać trzymanie władzy w swoim ręku i niedopuszczanie Olkuszan do wpływu na rządzenie jest dla układów bardzo wygodne.

Najwyższy czas, aby olkuskie władze dostrzegły problemy zwykłych Mieszkańców i wreszcie zaczęły je rozwiązywać. To, że bezrobocie nie dotyka ludzi z układów, to nie znaczy, że go nie ma.
Tymczasem wydaje się grube miliony na nieprzemyślane inwestycje, które nie rozwiązują problemu braku pracy i pogłębiającej się biedy w naszej gminie. Musimy wprowadzić inne rozwiązania, gdyż te, które dotychczas się nam proponuje, nie zdają egzaminu. Kiedy olkuskie władze w końcu to zrozumieją?

Szanowni Państwo, z takimi samorządowcami niełatwo w Olkuszu cokolwiek zmienić na lepsze. Jednak pragnę Państwa zapewnić, że pomimo, iż niektórzy z nich usilnie próbują mnie zniechęcić, nie poddam się i nadal będę walczyć o nowe miejsca pracy, i lepsze warunki życia w naszej gminie. Serdecznie dziękuję za liczne wyrazy sympatii oraz za wsparcie, jakiego mi Państwo udzielacie. Razem możemy zmienić Olkusz.

Z poważaniem
Roman Piaśnik
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze