uczen grafika

Jak zawsze w styczniu, portal perspektywy.pl na swoich łamach opublikował coroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych. Jeśli chodzi o placówki edukacyjne z powiatu olkuskiego, dotychczasowi liderzy zostali na swoich miejscach. Wśród ogólniaków najwyżej sklasyfikowane zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, natomiast prym wśród techników wiedzie Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica.

Nad ustaleniem kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 czuwała Kapituła, w której pracowali: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Na jej czele stanął prof. Jan Łaszczyk.

Wśród Liceów Ogólnokształcących triumfowało XIII LO w Szczecinie. W Małopolsce już po raz kolejny najlepsze okazało się natomiast V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie. Dodatkowo zostało ono sklasyfikowane na 6. miejscu w kraju. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia o jedną lokatę wyżej w hierarchii awansowało I LO w Olkuszu, które w najnowszym rankingu znalazło się na 15. pozycji w województwie i 194. miejscu w Polsce. Ten wynik zapewnił placówce z ul. Polnej tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”. Drugie w powiecie jest IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego. Tym razem IV LO uplasowało się na 57. miejscu. Nie zmieniła się też kolejność w „peletonie pościgowym”. Status trzeciej siły w powiecie utrzymało II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej (87. miejsce w rankingu), a w pierwszej setce województwa nie zabrakło też Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Wolbromiu (95. lokata).

Trzech przedstawicieli powiatu znalazło się także w tegorocznym rankingu techników. Najwyższy współczynnik uzyskało Technikum nr 1 w ZS Nr 1 im. S. Staszica, które w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia awansowało o trzy pozycje – z 72. na 69 miejsce. Dziesięć oczek niżej znajduje się Technikum nr 3 w ZS Nr 3 im. Antoniego Kocjana, a na 90. pozycji umiejscowiono Technikum Agrobiznesu działające w wolbromskim Zespole Szkół. Wojewódzki plebiscyt w tej kategorii wygrało Technikum Łączności nr 14 z Krakowa, które w krajowym rankingu jest drugie.

19. już w historii ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym, sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Kapituła przygotowała w tym roku również cztery podrankingi szkół: dwa z kryterium maturalnym, ranking olimpijski i zawodowy oraz rankingi wojewódzkie. Pełna klasyfikacja szkół dostępna jest na stronie internetowej perspektywy.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
blondynka1
blondynka1
7 lat temu

[quote name=”Rodzic I LO”]Artykuł nie wspomina,że w rankingu ogólnopolskim I LO awansowało w 2017 r na poz. 194 w porównaniu z rokiem 2016 kiedy zajęło miejsce 210. Nie wspomina też o tym , że I LO znalazło się wśród 200 najlepszych szkół w Polsce biorąc pod uwagę wyniki matur.
Co do Liceum IV to zanotowało ono spadek o 13 miejsc wśród liceów w Małopolsce.
Gratulacje dla Dyrekcji, uczniów, nauczycieli i rodziców I LO w Olkuszu .[/quote]

Artykuł nie wspomina również, że sukces jest głównie sukcesem korepetytorów 🙁
Pozdrawiam, rodzic byłego ucznia I LO

Ollaaa
Ollaaa
7 lat temu

IV LO czemu taki spadek?
Czy dobrze policzyli te punkty?

Rodzic I LO
Rodzic I LO
7 lat temu

Artykuł nie wspomina,że w rankingu ogólnopolskim I LO awansowało w 2017 r na poz. 194 w porównaniu z rokiem 2016 kiedy zajęło miejsce 210. Nie wspomina też o tym , że I LO znalazło się wśród 200 najlepszych szkół w Polsce biorąc pod uwagę wyniki matur.
Co do Liceum IV to zanotowało ono spadek o 13 miejsc wśród liceów w Małopolsce.
Gratulacje dla Dyrekcji, uczniów, nauczycieli i rodziców I LO w Olkuszu .

rodzic2
rodzic2
7 lat temu

IV LO spadek o 13 pozycji!