karaoke sds

Olkusz już po ósmy był gospodarzem Małopolskiego Konkursu Karaoke dla Środowiskowych Domów Samopomocy. W sali widowiskowej MOK-u przez kilka godzin ponad 40 podopiecznych ŚDS-ów z całego województwa rywalizowało o tytuł najlepszego wokalisty.

Tegoroczny konkurs karaoke zorganizowany został w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego – Razem Godnie i Szczęśliwie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych Powiat Olkuski – Powiat Chrzanowski 2015. Łącznie na scenie zaprezentowało się kilkadziesiąt odważnych osób, które udowodniły, że muzyka łamie bariery i sprawia, że człowiek czuje się wolny.

Sceniczne występyoceniało profesjonalne jury. W tym roku w skład jury weszli: przewodniczący Zbigniew Wróbel – aktor Teatru Śląskiego, Halina Barańska-Flak – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu, Grzegorz Turski z ramienia Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego, a także Małgorzata Wadas z ŚDS Olkusz i Małgorzata Królewicz z olkuskiego PCPR-u.

Jednak zanim mikrofon trafił w ręce uczestników tegorocznej edycji konkursu, publiczności zaprezentował się olkuszanin Robert Taras – triumfator imprezy sprzed roku. Ze swoim mini recitalem wystąpiła również Aleksandra Duda z Bukowna, grę na gitarze i śpiew łącząc z uniwersalnym przesłaniem. Nie można także zapomnieć o występie sekretarza powiatu Marcina Wójcika. Rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim, a trema szybko minęła. Może dlatego, że wykonawców dzielnie wspierali ich opiekunowie i przyjaciele, którzy do Olkusza przyjechali m.in. z Krakowa, Starego Sącza, Gorlic, Bobowej czy Oświęcimia.

Oprócz nich na widowni pojawili się także znamienici goście m.in. Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Wspomniał on o głównej idei konkursu, jaką jest pokonywanie lęku i własnych słabości. – Na scenie nie ma podziałów na pełnosprawnych i tych z problemami. Tutaj każdy jest równy – przypomniał.

Zmagania karaoke prowadzono w dwóch grupach. Najlepsi zdaniem jurorów okazali się Anna Janas z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach oraz Katarzyna Lewandowska z ŚDS Olkusz. Drugie miejsca trafiły do Waldemara Nowaka z ŚDS Miechów i Pawła Kruszaka z ŚDS Kolbark a trzecie przypadło Mateuszowi  Bochnia z DOW w Gorlicach i Adamowi Baranowi z ŚDS Stary Sącz. Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia dla Grażyny Nogi z Wolbromia, Karoliny Kostilek ze Zbyszyc oraz Bogusława Sobanika z Oświęcimia.

Na najlepszych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.im. przez radnego Województwa Małopolskiego Jacka Soskę. – Cieszy dobry poziom wykonawców. Pokazaliście, że śpiewem można góry przenosić i tego Wam życzymy – mówił podczas ogłoszenia wyników przewodniczący jury Zbigniew Wróbel.

Organizatorzy VIII Małopolskiego Konkursu Karaoke dla ŚDS:

Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu reprezentowany przez Małgorzatę Orczyk, Justynę Pasierbińską-Kozłowską, Anetę Kwapisz, Arletę Grandę, Monikę Ścigaj i jeszcze kilka innych osób.

Specjalne podziękowania dla:
KPP w Olkuszu, PWiK w Olkuszu, PUP Olkusz, Piekarni Ewy i Marka Kiełtyków, Piekarni Złoty Róg Jerzego Jochymka, firmy Leviatan, Fundacji Brata Alberta, firmy De Facto, radnego Jacka Soski oraz nauczycieli i młodzieży z I LO.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze