nowy szpital

Jako jedyny w województwie małopolskim, szpital w Olkuszu bez żadnych podstaw może być wykluczony z systemu ratownictwa medycznego. Delegacja pracowników olkuskiego szpitala złożyła w urzędzie wojewódzkim petycję, w której domaga się utrzymania ratownictwa przy szpitalu w Olkuszu.

 

Dotychczasowy model współpracy ratownictwa medycznego z Nowym Szpitalem w Olkuszu najlepiej służy mieszkańcom, gwarantuje im zabezpieczenie w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowotnego. Zespoły ratownictwa medycznego należące do olkuskiej placówki, są profesjonalnie przygotowane do pełnienia swojej misji, znają najlepiej szpital i okolice. Utrzymanie ratownictwa przy szpitalu to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.

Z niezrozumiałych powodów szpital w Olkuszu jest eliminowany z systemu ratownictwa medycznego. Placówka spełnia wszystkie wymogi prawne, zatrudnia wykwalifikowany i doświadczony personel, posiada sprzęt i infrastrukturę niezbędną do działania w systemie ratownictwa medycznego. Mimo to, szpital został wykluczony z konsorcjum podmiotów, które od 1 kwietnia br. będzie realizowało zadania ratownictwa medycznego w województwie małopolskim.

W poniedziałek w Olkuszu odbędzie się specjalna sesja rady powiatu olkuskiego poświęcona sytuacji w ratownictwie. Na spotkanie został zaproszony wojewoda małopolski, który jest odpowiedzialny za organizację ratownictwa na terenie województwa małopolskiego.

Nowy Szpital w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze