3

27 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Jadwigą Konieczniak połączone z promocją jej debiutanckiego tomiku. Jadwiga Konieczniak to młoda poetka należąca do Klubu Literackiego przy MOK Olkusz prowadzonego przez dra hab. prof. UP Marka Pieniążka. On też spotkanie prowadził, a także opatrzył ciepłym słowem wstępnym tomik poezji.

Klub Literacki przy olkuskim MOK zrzesza osoby w różnym wieku. Rozpiętość jest naprawdę duża – najstarsza z członkiń ukończyła 80 lat, najmłodsza ma 15. Dlatego jest to unikalne forum wymiany doświadczeń życiowych, przeżyć i dowód na to, że kultura jednoczy pokolenia.

Zebranych powitał Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego MOK. Rodzina, znajomi i przyjaciele, nauczyciele oraz koledzy z Klubu Literackiego z dumą przyjęli debiutancki tomik poezji Jadwigi Konieczniak „Na swojej drodze jestem sobą”.

2

Autorka, ubrana w piękną czerwoną suknię, promieniała. Kiedy książka wyszła, napisała na swoim profilu na Fejsbuku: „Nareszcie w domu w moich rękach! Moje dzieło, moje szczęście!”

Maturzystka z Klucz, uczęszczająca do II LO w Olkuszu, to niezwykle wrażliwa młoda kobieta, empatyczna, życzliwa, serdeczna, reagująca na potrzeby innych – tak mówią o niej znajomi. Tak też mówią o niej jej wiersze…

1

Kilka wierszy przeczytał Marek Pieniążek, kilka autorka, a kilka zaprezentowała jej przyjaciółka Zuzia Jurkiewicz z ułożoną przez siebie muzyką.

Każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał w prezencie od młodej poetki pięknie opracowaną graficznie kartę z wierszem.

Rozmowy toczone przy kawie i cieście upieczonym przez mamę bohaterki wieczoru trwały długo, jak to bywa wśród ludzi o wspólnych zainteresowaniach i czujących się dobrze w swoim towarzystwie.

MOK Olkusz

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze