sport-noga2

Przeciszovia Przeciszów – IKS REM-TD Olkusz 1-1 (1-1)

Wyjazdowy mecz w Przeciszowie olkuszanie z pewnością zapamiętają na długo. Przez 65 minut grali w „dziesiątkę” i chociaż początkowo przegrywali, to potrafili doprowadzić do remisu.
Jako pierwsi mieli szansę wyjść na prowadzenie goście. Po kilku minutach gry Jurczyk huknął z ponad 30 metrów, ale piłka trafiła w spojenie bramki. Do ataku poderwał się też Czechowski, jednak wynik nadal był bezbramkowy. Rezultatu spotkania nie udało się również zmienić gospodarzom, a najdogodniejszą sytuację miał Jarosz.

Grę Przeciszovii ułatwiło ukaranie Czechowskiego drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. W 26. minucie ten olkuski zawodnik opuścił murawę. Miejscowi swoją liczebną przewagę potrafili wykorzystać jeszcze w pierwszej połowie. Po zagraniu Chrapkiewicza celnością popisał się Jarosz. Przyjezdni pokazali charakter i na dwie minuty przed przerwą wyrównali wynik. Gola na wagę remisu strzelił Boś, wykorzystując wrzutkę z autu.
W drugiej odsłonie meczu gospodarze za wszelką ceną starali się wykorzystać liczebne osłabienie Olkusza. Pomimo prób ataków na bramkę Kusaka nie zdołali jednak go pokonać. W kilku sytuacjach brakowało im tez skuteczności. Zawodnicy IKS-u nie tracili nadziei, że mogą przywieźć do Olkusza trzy punkty. Nerwowe były zwłaszcza ostatnie minuty, gdy do objęcia prowadzenia niewiele zabrakło Chrzanowskiemu i D. Przybyle.
Remis wywalczony przez dziesięciu olkuskich zawodników to niezły wynik. W najbliższym meczu w składzie IKS-u nie zobaczymy piłkarzy, którzy w Przeciszowie dostali żółte kartki.
-Niektóre decyzje sędziego mogły budzić kontrowersje. Uważam, że żadne z dwóch zagrań Czechowskiego nie powinno być karane kartkami. Mecz generalnie był wyrównany, grając w osłabieniu i tak pokazaliśmy charakter. W kolejnym spotkaniu, z Gorlicami, będzie ciężko, ale musimy dać radę – komentuje olkuski trener Roman Madej.
Następny mecz IKS zagra u siebie, w sobotę 23. kwietnia, z Glinikiem Gorlice. Początek spotkania o godz. 15.00.

1-0 Jarosz 32’, 1-1 Boś 43’.
Żółte kartki: Śliwa, T. Całus – Czechowski (2x), Banyś, Jurczyk, Juszczyk.
Czerwona kartka: Czechowski (za drugą żółtą).
Sędziował Rafał Wiewiór (Kraków).
Przeciszów: Kudłacik – Dziadzio, Śliwa, Orzechowski, Żurek – Guzik (67’ Całus), Mikołajczyk (74’ Rydz), Poręba, Ortman – Chrapkiewicz (60’ Mańka), Jarosz.
Olkusz: Kusak – Tomsia, Jurczyk, Banyś, G. Szwed – Czechowski, Wdowik (65’ Szwajcowski), Juszczyk, Chrzanowski (90’ M. Przybyła) – Boś (85’ W. Szwed), D. Przybyła (75’ Chabinka).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze