Olkusz

Remont wiaduktu paraliżujący komunikację w Olkuszu potrwa co najmniej dwa tygodnie dłużej, niż pierwotnie zakładano. Taką informację przekazała naszej redakcji rzeczniczka oddziału GDDKiA w Krakowie.

Przypomnijmy, że z końcem czerwca na DK94 w Olkuszu rozpoczął się remont wiaduktów. W pierwszej kolejności zamknięta została prawa nitka drogi w kierunku Krakowa. Na nitce lewej, która prowadzi w kierunku Bytomia, wprowadzono zaś ruch dwukierunkowy. Kolejność ta uległa odwróceniu i prace przeniosły się na drugi wiadukt, gdzie trwają do dzisiaj.

Od kilku dni otrzymujemy telefony od mieszkańców dopytujących się, kiedy remont zostanie ostatecznie zakończony. Z materiałów prasowych przesyłanych przez GDDKiA w czerwcu wynikało, że prace mają być prowadzone do połowy października. Tak się jednak nie stanie.

– Planowany na dzień 12.10.2021 r. termin zamknięcia jezdni lewej oraz przywrócenie ruchu na obu wiaduktach uległ zmianie. Przesunięcie terminu wynika z opóźnienia dostawy dylatacji modułowej, której montaż jest konieczny do przełożenia ruchu. Przywrócenie ruchu samochodowego na obu wiaduktach jest zaplanowane do dnia 25.10.2021 r. Termin zakończenia zadania zaplanowano na  30.10.2021 r. – informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GGDKiA w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, remont obu wiaduktów nad linią kolejową był niezbędny z uwagi na eksploatacyjne zużycie elementów konstrukcyjnych obiektów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze