Przedstawieniem pod takim tytułem członkowie Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” oraz ich podopieczni rozpoczęli kolejny rok w klubie „Przyjaźń” osiedlu Pakuska. Klubowa sala dosłownie pękała w szwach. W świątecznym spektaklu zagrali niepełnosprawni i pełnosprawni młodzi aktorzy, uczestniczący w teatralnych warsztatach w Klubie „Przyjaźń”. Przedstawienie zrealizowano w ramach projektu „Teatr Niepelnosprawnych”, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

– Projekt ten jest kontynuacją ubiegłorocznych działań. Do udziału w warsztatach interaktywnych zaprosiliśmy 20-osobową grupę, w większości uczestników ubiegłorocznego projektu. W miarę swoich uzdolnień i możliwości młodzi aktorzy doskonalili słowo, gest i ruch sceniczny, przygotowali kostiumy i rekwizytdźwięku była Anna Czyżowska, a nad oświetleniem czuwał Mateusz Jurczyk.   
Gorące oklaski, jakie otrzymali młodzi wykonawcy, najlepiej świadczą o ich ogromnej pracy i bardzo dobrym efekcie końcowym.  Nie zabrakło też łez wzruszenia, kiedy dziękowano i artystom, i reżyserce, i organizatorom całej imprezy. -Gdyby nie panie ze Stowarzyszenia, nie byłoby tego spektaklu. Są cudownymi osobami i organizatorkami – mówiła Ewa Bryk – Nowakowska. 

Projekt „Teatr Niepełnosprawnych” Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich ” zrealizowało przy współpracy z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Olkuszu, Zespołem Szkół nr 5 w Olkuszu, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu, Stowarzyszeniem Otwartych Serc Aktywnych Kobiet SOS, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz I LO w Olkuszu. „Pocztówki Świąteczne” będzie można obejrzeć 22. lutego, na podsumowaniu roku teatralnego Towarzystwa Kultury Teatralnej.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
S.K.archaniołOkularnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
S.K.
S.K.

Archaniele N.N. Już za dużo tej durnoty w Olkuszu. Każdy to widzi, nie tylko „N”?!

archanioł
archanioł

Jest jeszcze gorzej, panie N.
W tym przedsięwzięciu biorą udział osoby noszące te same nazwiska, co wybitni przedstawiciele olkuskiej lewicy, rozpoczynające się na litery O., D. i inne 😆 przebierają się za aniołki, świętych itd., śpiewają kolędy, a nawet, o zgrozo, nie spluwają przechodząc koło kościoła.
I jak tu panu przyjdzie żyć z takim społeczeństwem? Ach, już wiem!, pan jest pełnosprawny, taki oczytany, wykształcony, że może pan resztą pogardzać.

Okularnik
Okularnik

Niepełnosprawnych jest najłatwiej wodzić za nos i narzucać im jedynie słuszną prawdę, oni nie mogą się sami obronić. Szczególne zaangażowanie burmistrza katechety wcale nie dziwi, od lat wspiera on ludzi pragnących Olkusza WYZNANIOWEGO. Cechą społeczeństwa wyznaniowego jest MONOTEMATYZM, więc i łatwizna. Kiedyś wszystko było czerwone, partyjne, oparte na sierpie i młocie. Niewiele się nie zmieniło, tylko kolor, ideologia na gorszą, i symbol. A więc wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Wydaje się też, że osoby odpowiedzialne za olkuską Kulturę coraz bardziej podlizują się burmistrzowi katechecie tkwiąc w tym MONOTEMATYZMIE, a może taki mają NAKAZ!!! Pożyjemy, zobaczymy pod jaką postacią objawi nam… Czytaj więcej »