DSCF6815

W niedzielę, 11. września odbył się w Bukownie XIV Rodzinny Rajd Rowerowy. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 691 zawodników z ponad 30 miejscowości.

Licznie przybyli wielbiciele jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania około 13 kilometrów. Z bukowieńskiego stadionu rowerzyści wyruszyli punktualnie o 15.00. Jak co roku, trasa wiodła ulicami ks. Zelka, Mostową na Podlesie, drogą przeciwpożarową przez Przeń, ulicą Borowską, obwodnicą i zakończyła się metą na stadionie w Bukownie. Wśród uczestników rajdu można było spotkać posłankę na Sejm Lidię Gądek oraz przedstawicieli miejskich władz. 

Na mecie na uczestników czekały pieczone kiełbaski, napoje i liczne nagrody (akcesoria rowerowe). Podobnie jak w dotychczasowych edycjach imprezy, nagrodami głównymi były rowery. W tym roku trafiły w ręce: Olgi Kani (Podlipie), Beaty Gajdamowicz (Bukowno), Michała Kiełtyki (Olkusz), Grzegorza Budaka (Jaworzno), Jerzego Kocjana (Bukowno) oraz Barbary Krawiec (Bukowno).

DSCF6905

Organizatorem rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz UKS „KUSY”. Patronat honorowy nad imprezą objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Województwo Małopolskie było też sponsorem koszulek promocyjnych z napisem „Sportowa Małopolska”, w których uczestnicy pokonywali całą trasę.
Organizowane w Bukownie od czternastu lat rodzinne rajdy rowerowe są jedną z największych tego rodzaju imprez w regionie. Ich pomysłodawczynią i kierowniczką jest Grażyna Kowina-Świderek, która od lat czuwa nad prawidłowym ich przebiegiem, wkładając wiele pracy w przygotowanie i przeprowadzenie każdej z imprez.

DSCF6955

Fundatorami nagród w tegorocznej edycji rajdu byli: Województwo Małopolskie, Burmistrz i Rada Miejska Bukowna, Poseł na Sejm Lidia Gądek, ZGH Bolesław, Schneider Electric Bukowno, DB Cargo, Giant – Robert Głowacki – Rowery – Serwis, Bolesław Recycling, Arkop, Boltech, Hutrem, Biuro Plus Będzin, STP „Elbud”, System – Producent szaf wnękowych i mebli, Centrum BHP i ppoż. Supra Piotr Rudnicki, Pablosport.pl, Intermarche Bukowno, Agencja Krawczyk Finanse, Black Red White Olkusz, firma Sedab oraz Jacek Janda.

{joomplu:63487}{joomplu:63468}{joomplu:63443}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
z.boku
z.boku
7 lat temu

Świetna impreza. Brawo Bukowno.