1

Stan techniczny rowerów, zdrowie rowerzystów, sprawdzenie znajomości przepisów – to główne założenia akcji „SenioRowerowy weekend”. W minioną sobotę i niedzielę starsi cykliści mogli wziąć w niej udział w Kluczach i w Chechle. Rowerzystów odwiedził minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

W sobotę przed Domem Kultury „Papiernik” na miłośników dwóch kółek czekali fachowcy, którzy dokonywali przeglądów technicznych rowerów, a także policjanci udzielający porad na temat bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzień później w Chechle seniorzy mogli nie tylko spotkać się z mobilnym mechanikiem, ale również bezpłatnie zbadać wzrok. Uczestnicy akcji w Kluczach brali udział w losowaniu nagród. Rower i kask wygrał Andrzej Kulig, natomiast kask trafił do Stanisława Kijasa.

6

Przebieg „SenioRowerowego weekendu” sprawdzał szef resortu infrastruktury. -Ta akcja ma nie tylko uświadomić zagrożenia wynikające ze stanu technicznego rowerów czy stanu zdrowia rowerzysty. Sprawdzamy też wiedzę cyklistów na temat przepisów. To wszystko daje nam obraz stanu bezpieczeństwa seniorów – rowerzystów na drogach. Dzięki temu możemy ustalić strategię działań związanych z poprawą bezpieczeństwa. Akcja na pewno będzie kontynuowana. Najważniejsze to zapobiegać, a nie tylko analizować przyczyny, wskutek których dochodzi do wypadków. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem – mówił minister Andrzej Adamczyk.

2

„SenioRowerowy weekend” zorganizowała Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której przewodniczy minister infrastruktury i budownictwa, przy współpracy Urzędu Gminy Klucze i Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach.

5

4

3

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
żona pedałahirek szpakmajka8stinekMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Do Klucz jechał pewnie przez 20 straconych, ciekawe czy widział jakie tam jaja robią już od kilku tygodni z chodnikiem i drogą … a czy władze gminy i powiatu zauważaja problem i wiedzą kto tam pokazuje jak nie powinno się pracować i jakie to miejsce jest uciążliwe i niebezpieczne dla mieszkańców i kierowców tym bardziej że końca sensu i końca tej rozpierduchy nie widać …

stinek
stinek

Ponieważ mój komentarz pod artykułem dotyczącym drzewek został usunięty (cenzura?!) zamieszczę go ponownie tutaj.
Ostatnio zauważyłem, że pan Sekretarz Gminy Klucze uczestniczy we wszystkich możliwych „eventach”. Czy nie powinien zając sie bardziej swoimi obowiązkami czyli organizacją pracy urzędu i zarządzaniem jego zasobami ludzkim?

majka8
majka8

sama jeźdżę dużo rowerkiem indiany i powiem że było by super gdyby się u nas coś zmieniło w temacie i powstało więcej ścieżek rowerowych

hirek szpak
hirek szpak

[quote name=”majka8″]sama jeźdżę dużo rowerkiem indiany i powiem że było by super gdyby się u nas coś zmieniło w temacie i powstało więcej ścieżek rowerowych[/quote]
też myślę że to jest podstawa, inne pomysły w drugiej kolejności

żona pedała
żona pedała

Do Czernej ścieżka by wzięcie miała.Zresztą każda,gdziekolwiek.