znak rynek

– Przed ul. Sławkowską na rynku znajduje się znak zakazu wjazdu, a pod nim widnieje tabliczka z napisem „koniec”. Ale koniec czego? Parkingu? – z takim pytaniem zwróciła się do nas mieszkanka Olkusza. O wyjaśnienie znaczenia  oznakowania zwróciliśmy się do urzędu miasta.

Okazało się, że domysły naszej Czytelniczki są słuszne. Magistrat obiecuje, że znak zostanie skorygowany. – Wiemy o niekompletnym oznakowaniu. Docelowo ma to być koniec parkingu. Przy najbliższej zmianie organizacji ruchu związanej z wprowadzeniem kontra ruchu rowerowego (projekt Budżetu Obywatelskiego) zmienione i uzupełnione zostanie oznakowanie w obrębie rynku – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Gdzie jeszcze spotykacie się z niepełnym bądź nieodpowiednim oznakowaniem? A może są miejsca, gdzie znaki wprowadzają w błąd? Czekamy na opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przyjedz do miasta
przyjedz do miasta
5 lat temu

Wolbrom a zobaczysz tu na drodze rozne znaki i malowidła .To sa rebusy

Kierowca-Olkuszanin
Kierowca-Olkuszanin
5 lat temu

Pracował kiedyś w Urzędzie doświadczony urzędnik znający się na organizacji ruchu drogowego i pieszego,a także komunikacji, w dodatku był to Olkuszanin znający miasto, to On decydował o oznakowaniu miasta i gminy. Wtedy był Olkusz właściwie i prawidłowo oznakowany. Na każdą uwagę ,czy brak oznakowania odpowiadał rzeczowo ,lub dokonywał korekty lub uzupełnienia oznakowania. Takich bubli w oznakowaniu nie było ,tym bardziej przy samym Urzędzie w centrum Miasta. Chciało by się powiedzieć ,wróć Panie Józefie !

z.boku
z.boku
5 lat temu

Może to znak dla naszego Boskiego, że na każdego Romana przyjdzie jego koniec.
A wtedy to „zakaz wjazdu” 😆 😆 😆

bezwiedza
bezwiedza
5 lat temu

Co oznacza ,że długość trwania „niekompletnej kompetencji”urzędnika jest nieograniczona.

heh
heh
5 lat temu

chodzi o koniec parkingu wiec znaku tam brakuje

Młody
Młody
5 lat temu

„Wiemy o niekompletnym oznakowaniu.”
i to jest właściwa odpowiedź prawdziwego urzędnika, władza wie a reszta wiedzieć nie musi, obywatel ma się dowiedzieć jak zapłaci …