zdjęcie-pstrągowa

W dniach 19-21.06.2015r. w Pstrągowej koło Rzeszowa odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska- Podkarpacie. Mistrzostwa te są organizowane corocznie, naprzemiennie przez wojewódzkie związki szachowe małopolski i podkarpacki.

Są one dedykowane dla młodzieży w wieku 8-10 lat. Rozgrywane są w kategoriach dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim (9 rund) tempem szachów klasycznych z czasem 60 min. na partię dla zawodnika. W tym roku wzięło w nich udział łącznie 47 zawodników z Małopolski i Podkarpacia.

Olkuski klub reprezentowało na tych mistrzostwach dwóch zawodników: Barbara Goraj i Bartłomiej Turski. Nasi zawodnicy po raz kolejny zaliczyli znakomity start i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Poziom sportowy młodych szachistów startujących w zawodach był bardzo wysoki i wyrównany (w zawodach brali udział aktualni medaliści mistrzostw Polski), co skutkowało zaciętą grą na każdej szachownicy i w konsekwencji bardzo ciekawymi partiami. Zarówno jednak Basia, jak i Bartek nie przegrali na turnieju żadnej z rozgrywanych partii, co przy tak silnej obsadzie turnieju i jego wysokim poziomie sportowym daje dodatkowy powód do satysfakcji. Zwyciężając w tych mistrzostwach nasi zawodnicy zdobyli jednocześnie cenne punkty w klasyfikacji UKFiS, przyznawane za współzawodnictwo w sporcie młodzieżowym.

Pozostali olkuscy szachiści w trakcie minionego weekendu również wzięli udział w zawodach. Dnia 20.06.2015r. w Krakowie odbył się turniej: Weekend Szachowy w Galerii Bronowice w szachach szybkich. W turnieju tym w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie czterech olkuskich szachistów: Tomasz Bąchór w kategorii wiekowej do 11 lat zajął pierwsze miejsce, Maksymilian Januszek w kategorii do 9 lat był trzeci, a w najmłodszej grupie tj. w kategorii do 7 lat Kamil Wnuk i Alicja Pilch zajęli miejsca czwarte.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i liczymy na kolejne równie dobre starty.