logo_zielone_swiatlo

14 maja br. rozpoczęły się w Osiedlowym Klubie Przyjaźń warsztaty psychoonkologiczne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich bliskich. Trwać będą do 18 maja br. w godzinach 10-14. Organizatorami Warsztatów są: Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” oraz Klub „Zielone światło”.

Zajęcia warsztatowe dla 20 osób,w warunkach pełnej dyskrecji, poprowadzą psychoterapeutki Gestalt – Panie: Ewelina Sitarska i Joanna Dreżewska, pracujące jako wolontariuszki z osobami chorymi członkami Klubu „Zielone światło”. Zanim zaczną się zajęcia, na które nie mamy oczywiście wstępu, rozmawiamy krótko z wolontariuszkami i moderatorkami warsztatów.

 Co inspiruje Panie, osoby jak widać młode, do pracy – terapii osób cierpiących – pracy wymagającej dużej siły psychicznej?
– Zamiłowanie do pracy z ludźmi, zrozumienie dla problemów osób zmagających się z cierpieniem, chęć pomocy i pasja. Warsztaty stwarzają możliwość poszerzania świadomości w sferach: intelektualnej, uczuciowej, zmysłowej i cielesnej w atmosferze życzliwości i szacunku dla uczestników i dla ich sposobu przeżywania siebie, świata i swojej choroby. Razem z koleżanką – mówi Pani Sitarska – opracowałyśmy materiały, które osoby w trakcie i po zakończeniu warsztatów mogę wykorzystywać do świadomego wzbogacania swoich zasobów i zmniejszania swoich ograniczeń. Chcemy poszerzać świadomość społeczną, wiedzę i zmieniać nastawienie ludzi, że nowotwór – bardzo poważna choroba – to nie jest jeszcze wyrok. Chcemy uzmysłowić osobom, że wszyscy kiedyś odejdziemy, dlatego tak ważne jest świadome przeżywanie każdego dnia, życie tu i teraz. Pracujemy nad oswajaniem lęków i pomagamy zrozumieć, że można żyć pełnią życia w obliczu choroby. Warsztaty są otwarte dla osób cierpiących i ich bliskich, którzy również doświadczają traumatycznych przeżyć. Zapraszamy do nas. Drodzy chorzy: Wasze przeżycia, Wasze doświadczenia pomogą innym i wzbogacą ich oraz naszą wiedzę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze