nagroda sfo klucze

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze – jako Ośrodek Działaj Lokalnie – zostało nagrodzone za dobrą praktykę „Regranting szansą na rozwój lokalnych inicjatyw”. Nagrody najprężniej działającym ośrodkom DL przyznały: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. W Gali Działaj Lokalnie IX oraz Społecznik Roku 2016 w Warszawie uczestniczyły pracownice Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach: koordynator – Karolina Jurczyk oraz doradca ds. konkursu – Iga Szeląg. Podczas wydarzenia wraz z tygodnikiem Newsweek wybrano Społeczników Roku 2016, wyłoniono zwycięzców konkursu „Opowiedz…” z poprzednich dwóch edycji oraz rozdano nagrody najprężniej działającym ośrodkom DL.

Jednym z wyróżnionych ODL-ów jest właśnie Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. W konkursie na „dobre praktyki” koordynator i doradca ds. konkursu opisały rozwój współpracy z Gminą Klucze oraz Gminą Bolesław, od początku istnienia Ośrodka, wyszczególniając dwa ostatnie lata. Za podzielenie się dobrą praktyką pod tytułem „Regranting szansą na rozwój lokalnych inicjatyw” Stowarzyszenie otrzymało nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych od Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Działaj Lokalnie to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Ośrodek Dl w Kluczach jest jednym z 67 ośrodków Działaj Lokalnie na terenie całego kraju.

Konkurs w ubiegłym roku był realizowany przy wsparciu finansowanym ze strony Gminy Klucze w ramach zadania publicznego „Operator konkursu – Działamy Lokalnie w Gminie Klucze” oraz Gminy Bolesław w ramach zadania publicznego „Operator konkursu – Działamy Lokalnie w Gminie Bolesław”.

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze