koniec wakacji imprezy

Ostatni weekend wakacji zapowiada się niezwykle interesująco ze względu na wielość imprez plenerowych organizowanych w różnych zakątkach powiatu. Te najważniejsze to XI Turniej Rycerski na Zamku w Rabsztynie i Czar Pustyni na Wzgórzu Czubatka. Oba wydarzenia Przegląd Olkuski objął swoim patronatem.

W sobotę i niedzielę u stóp rabsztyńskiej warowni pojawią się naśladowcy dzielnych rycerzy, którzy przed setkami lat walczyli na miecze w obronie swoich władców i plemion. To już jedenasty raz, kiedy pod zamkiem będziemy świadkami rekonstrukcji bitew, zmagań łuczników i dostojnych parad konnych. Ponadto organizatorzy przygotowali spektakle teatru ognia, poszukiwania skarbów, warsztaty taneczne i garncarskie. Miłośników dawnych dziejów przewodnicy poprowadzą po odnowionej warowni, a w chacie Antoniego Kocjana będzie można poznać historie i ciekawostki związane z zamkiem.

Sobotnie popołudnie 29 sierpnia na Czubatce upłynie natomiast po znakiem imprezy plenerowej zwanej Czarem Pustyni. W piaszczystej scenerii wystąpią zespoły Scar Crash, Agnus Dei, Animates oraz gwiazda wieczoru – formacja Dwie Korony, uznawana za najlepszy zespół grający przeboje Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Na zakończenie dnia odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a także pustynne disco, które potrwa do późnych godzin nocnych. Imprezie towarzyszyć będą także: rajd rowerowy, zajęcia nordic walking, pokaz kulinarny oraz jarmark małopolskich produktów lokalnych. Honorowy patronat nad Czarem Pustyni już nie po raz pierwszy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

To nie koniec atrakcji przygotowanych na zakończenie wakacji.

W sobotę i niedzielę, na dwudniowym festynie rodzinnym, bawić się będzie Ryczówek. W atrakcyjnym programie znalazło się miejsce na występ mażoretek Fantazja z Ogrodzieńca, odbędą się także zawody w przeciąganiu tira i inne konkurencje siłowe: spacer farmera, czy wyciskanie połowy masy swojego ciała. Nie zabraknie też pokazu samoobrony oraz sztuk walki MMA i ju-jitsu. Oba weekendowe dni zakończą zabawy taneczne, na których grać będą zespoły Vines i Axel-Bis.

Alternatywą na najbliższe niedzielne popołudnie mogą być również dożynki gminne w Bolesławiu oraz impreza pod nazwą „Kolorowe Jarmarki”, która odbędzie się w Bukownie. Szczegóły na plakatach. Ciekawie zapowiada się też pierwszy wrześniowy weekend, a to z racji Dni Wolbromia, na których wystąpią takie gwiazdy sceny muzycznej jak: Margaret, Big Cyc, Farben Lehre czy Papa Dance.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stinek
stinek
8 lat temu

I podobnie jak na Dniach Olkusza ubikacji było za mało. I w sobotę o 16 już przepełnione!

Andrzej W
Andrzej W
8 lat temu

to się popisała nasza komunikacja miejska zachęcali żeby nie jechać autem na turniej rycerski w Rabsztynie tylko autobusem i puścili busa na 15 osób jak bym nie wsiadł na osiedlu na pętli to bym na nogach musiał iść to się popisali brawo dla tych co to wymyślili.