silvers tigers plakat

W najbliższy weekend w całej Polsce rozegranych zostanie sześć spotkań w ramach II ligi futbolu amerykańskiego. Najciekawsze z nich odbędzie się w Olkuszu, gdzie po czterech latach ciężkich treningów i wyrzeczeń „Srebrni” powalczą o otrzymanie pozycji lidera grupy południowo-wschodniej z Tigers Kraków i jednoczesny awans do play-offów.

Postawa Silvers Olkusz w tegorocznych rozgrywkach została już doceniona przez ekspertów. Zespół prowadzony przez Marcina Michalczewskiego nazywany jest odkryciem roku, ale to nie może dziwić, skoro „Srebrni” z pięciu dotychczasowych spotkań wygrali cztery i teraz to wyłącznie od nich zależy, czy najlepszy w swojej historii sezon zakończą na szczycie tabeli.

– Podobnie jak w poprzednich meczach, naszym głównym celem jest zwycięstwo. Jesteśmy bliscy zrealizowania naszego sezonowego celu, czyli awansu do play-offów. Jeśli wygramy z Tigers to zrealizujemy nasz plan, a każde ewentualne kolejne zwycięstwo będzie bonusem. W dalszej części sezonu może zdarzyć się wszystko – mówi Michał Polak, rozgrywający i tight end Silvers Olkusz.

Niedzielny rywal olkuszan po reaktywacji klubowych struktur szybko chciałby powrócić na szczyt, jednak rozpędzone „Tygrysy” zostały już zatrzymane w Rybniku. Teraz, jeśli na Czarnej Górze „Srebrni” wygrają z ekipą ze stolicy Małopolski nie tracąc przy tym więcej niż 15 punktów, będą mogli w spokoju przygotowywać się do pojedynków decydujących o ewentualnej promocji na wyższy szczebel. Tigers powalczą natomiast z Thunders jedynie o 2. miejsce, które według regulaminu, również zapewnia udział w grze o I ligę. Warunek takiego scenariusz jest tylko jeden – trzeba wygrać!

W obozie Silvers panuje pełna mobilizacja. – Wiemy o co gramy. Presja jest, ale wierzymy, że atmosfera meczu tylko nam pomoże w jeszcze lepszym występie. Liczymy na naszych wiernych fanów. Ich doping z pewnością nas poniesie. Wszyscy czujemy, że to właśnie teraz jest ten moment, kiedy możemy spełnić swoje marzenia – przekonuje Szymon Sroka.

„Srebrni” potrzebują Waszej obecności! Pierwszy gwizdek w meczu kolejki 7. serii gier w II lidze, w niedzielę 30 sierpnia o godz. 14:00 na boisku OSW Czarna Góra przy ul. 29-listopada. Zapowiada się pasjonujący bój o wielką stawkę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze