plakat wigilia mieszkancow 2017

17 grudnia olkuszanie kolejny raz spotkają się w czasie Wigilii Mieszkańców organizowanej na olkuskim rynku przez burmistrza Romana Piaśnika. Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie to okazja do złożenia sobie życzeń, skosztowania świątecznych potraw, spotkania ze św. Mikołajem i jego reniferami oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Osoby potrzebujące będą mogły odebrać paczki z najpotrzebniejszymi w tym okresie produktami żywnościowymi. Świątecznej atmosfery dopełnią kolędy wykonywane na żywo.

– W pięknym czasie świąt Bożego Narodzenia nikomu nie powinno zabraknąć bliskości drugiej osoby, życzliwości i radości ze wspólnie spędzonych chwil. Zapraszam wszystkich – niezależnie od wieku – by świąteczną radością dzielili się na olkuskim rynku. Przygotowaliśmy wiele fantastycznych atrakcji, które sprawią, że wigilijne spotkanie upłynie w niezapomnianej atmosferze – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

wigilia mieszkancow 2016 3

Wigilia Mieszkańców rozpocznie się w niedzielę 17 grudnia o godzinie 13:00, choć pierwsi wokaliści wystąpią na scenie w centrum Olkusza już o godzinie 12:00. W programie zaplanowano między innymi: bezpłatną degustację potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne, manufakturę bombek choinkowych, losowanie upominków, występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne lokalnych wokalistów.

wigilia mieszkancow 2016 5

Niezwykle ciekawe atrakcje czekać będą na najmłodszych: do Olkusza ponownie zawita saniami zaprzęgniętymi w renifery św. Mikołaj ze swoimi elfami. Między godz. 10:00 a 18:00 dzieciaki będą miały możliwość odwiedzić jego zagrodę na olkuskim rynku. Ponadto, amatorzy szaleństwa na lodzie na pewno ucieszą się z bezpłatnego wstępu na lodowisko w godzinach od 12:00 do 15:00.

Podczas Wigilii będzie można zdobyć żywe choinki oraz prezenty przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Z kolei Komenda Hufca ZHP zadba o to, by wszyscy mogli zebrać się wokół ogniska przyjaźni.

Na najbardziej potrzebujących mieszkańców będą czekać paczki świąteczne, które udało się przygotować dzięki ogromnej ofiarności lokalnych firm.

wigilia mieszkancow 2016 12

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku są: Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przy współpracy z olkuskimi parafiami, firmami, stowarzyszeniami i instytucjami.

(zdjęcia z ubiegłorocznej wigilii)

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze