1

Akademia Młodego Technika organizowana dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, obchodzi swój jubileusz pięciolecia.

W dniu 21 października 2017 w popularnym „Mechaniku” już po raz piąty odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego AMT.
Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań z różnych dziedzin wiedzy m. in. z zakresu geodezji, ochrony środowiska, mechatroniki, florystyki, mechaniki samochodowej, architektury krajobrazu, logistyki, elektryki i elektroniki, biologii.

 

2

„Będziecie poznawać wiele ciekawych elementów ze świata nauki, które pozwolą na kształtowanie Waszej wizji świata wiedzy. Nauka w AMT zaczyna się od zdobywania prostych umiejętności do przechodzenia w coraz bardziej złożone zadania. W ubiegłym roku Wasi starsi koledzy ze szkoły sami konstruowali drukarki 3D, które potem były wykorzystywane podczas zajęć na AMT. W tym roku planujemy zaprezentować Wam drony wykonane przez uczniów. Życzę owocnego uczestnictwa w wielkiej przygodzie, którą jest świat nauki i techniki. Do dzieła młodzi uczeni i odkrywcy!” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka serdecznie witając młodych studentów.

3

W roku 2017/2018 w AMT kształcić się będzie 45 dzieci w czterech grupach: A, B, C, D. Prowadzący dostosowują zajęcia do indywidualnych potrzeb dziecka. Istotą warsztatów AMT jest uczenie poprzez działanie i zabawę. Efekty zdobytej wiedzy uczestnicy zajęć mogą sprawdzić na szkolnej e-platformie cyfrowej Moodle.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest Pani Wioletta Hudzińska.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

4

5

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze