sp9_konkurs

13 grudnia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się I etap Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Jest to już jedenasta jego edycja. Jak co roku, w I etapie rywalizowali liderzy drużyn, którzy walczyli o udział swojego zespołu w finale.

Konkurs od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym roku było podobnie. Do I etapu przystąpiło 35 liderów z 14 szkół. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. wiedzą na temat pisowni wielką literą. Okazało się, że z tym jest różnie. Nie każdy wie, jak poprawnie napisać, że w Nowym Targu na osiedlu obok salonu Mercedesa jest nowy targ i  Mc Donald, którego właściciel jeździ mercedesem.

W kolejnym zadaniu przecinek przekonywał o swojej ważnej roli, którą odgrywa w wypowiedziach pisemnych. Nie zabrakło również zagadek kryminalnych, bo oto pewna siostra „odebrała sobie samobójstwo”, a policja nie chcąc „chować głowy pod dywan” próbowała „rozładować trudności”.  W ostatnim zadaniu uczestnicy konkursu musieli udowodnić w opowiadaniu, że „(..) dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Do II etapu, który odbędzie się 7 lutego 2012 r. zakwalifikowało się 7 liderów z następujących szkół:
1. Izabela Pięta (SP w Braciejówce) – 32,3 p.
2. Barbara Chwast (SP nr 5) – 28 p.
3. Maria Starowicz (SP nr 9) 27,2 p.
4. Dominik Gęgotek (SP nr 1) – 26,8 p.
5. Izabela Kamionka (SP w Braciejówce) – 26,3 p.
6. Karolina Łydka (SP nr 5) – 24,5 p.
7. Patrycja Piątek (SP w Żuradzie) – 24,5 p.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pubuś Kuchatek
Pubuś Kuchatek
10 lat temu

.
Hmmm, ryży genarał?! A może by tak KACZY KÓRDÓPEL! 😆 😆 😆