3 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się I etap Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Jest to już trzynasta jego edycja. Jak co roku, w I etapie rywalizowali liderzy drużyn, którzy walczyli o udział swojego zespołu w finale.
Do I etapu przystąpiło 30 liderów z 12 szkół. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. wiedzą na temat pisowni „nie“ z różnymi częściami mowy, znajomością interpunkcji i związków frazeologicznych, wiedzą o głoskach oraz umiejętnością cichego czytania tekstu ze zrozumieniem.

W ostatnim zadaniu uczestnicy konkursu pisali baśń o wdzięcznym tytule: „Jak Warkotek został królem“. Dobroduszny, chociaż nie zawsze przebojowy Warkotek stał się królem lasu m. in. dzięki pomocy misia Uszatka lub zwinnych wiewiórek. Bywało też, że kandydat na króla musiał pokonać wiedźmę, złego trolla lub podstępnego wilka częstującego napojem kłótni i niezgody bądź posprzątać las – rodzinne Śmieciowo. Jak to w baśni być powinno, zawsze wszystko kończyło się dobrze. Lis poślubił żyrafę, Warkotek wygrał casting na władcę, Miluś nauczył mieszkańców lasu dobrych manier…

Na zakończenie zmagań uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię państwa Kiełtyków i Radę Rodziców przy SP 9.

Do II etapu, który odbędzie się 25 lutego 2014 r., zakwalifikowali się reprezentanci następujących szkół:
1. SP 4 (Magdalena Stanek, Julia Ziarnik)
2. SP Witeradów (Jolanta Wielgosz, Zofia Węglarz)
3. SP Sieniczno (Jakub Kulig)
4. SP Kosmolów (Wiktoria Gałka)
5. SP 1 (Daniel Kopacz)
6. SP Braciejówka (Wiktoria Karasińska)
7. SP Osiek (Mateusz Chwast)
8. SP 9 ( (Matylda Sudoł, Sandra Patrykiewicz)

Tekst nadesłany przez Annę Pasich, Joannę Talak, Marzenę Kozieł, Agnieszkę Piątek

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze