zss jabłko zamiast papierosa 2018

Kolejny już 8 raz, w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia odbył się w naszej szkole event dla zdrowia: „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa.” W tym roku Organizatorzy 8 Eventu (Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcja Sanitarna w Olkuszu) dnia 15 listopada odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych.

W czasie spotkania edukacyjnego poruszone zostały tematy dotyczące promowania zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych w życiu codziennym. Celem tego wydarzenia było zmotywowanie osób palących do rozstania się z nałogiem, ochrona zdrowia osób niepalących, narażonych na bierne palenie. Inspektor Pani Agata Knapik w bardzo ciekawy sposób poprowadziła dialog z uczniami poruszając w/w zagadnienia oraz przypominając zasady zachowań asertywnych, które pomagają młodym ludziom w trudnej sztuce odmawiania.

zss jabłko zamiast papierosa 2018 2

Podsumowaniem tego wydarzenia było krótkie i humorystyczne przedstawienie Kabaretu Horrorek „O Kocie co palił fajkę” z udziałem uczniów i nauczycieli. Bardzo obrazowo przedstawiono jak papierosy zatruwają nasze życie.Event zakończył się zjedzeniem punktualnie o 10.00 pysznego, soczystego i symbolicznego jabłka.

ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze