pieniądze

74 nowe instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii powstaną w Gminie Olkusz, która przystąpiła do zrzeszającego 35 gmin z województwa małopolskiego projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. Ponieważ projekt znalazł się na liście podstawowej projektów wybranych do dofinansowania, wszystkie zaplanowane instalacje powstaną przy udziale środków unijnych. Ich wartość to ponad 1,3 miliona złotych, z czego dofinansowanie stanowi 716 tys. zł.

Spośród 57 wniosków, jakie zostały złożone do konkursu, wybrano jedynie 4, a wśród nich projekt obejmujący Gminę Olkusz. Jego łączna wartość to 110 mln złotych, z czego 60 mln zł stanowi dofinansowanie.

 

– Za tę kwotę możliwe będzie dofinansowanie budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii takich jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz napowietrzne pompy ciepła. To rekordowe dofinansowanie, największe z wszystkich wybranych projektów – podkreśla Adam Flaga, prezes Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa, lider projektu.

Radości nie ukrywa również burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik. – Zainteresowanie możliwością pozyskania dofinansowania na odnawialne źródła energii wśród mieszkańców Gminy Olkusz jest coraz większe, dlatego cieszy nas, że na sporą część już złożonych wniosków otrzymaliśmy pieniądze zewnętrzne.

Dzięki dodatkowym środkom podjęcie decyzji o tego typu inwestycji jest dla wielu mieszkańców łatwiejsze – uważa włodarz Olkusza.
Projekt „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” będzie realizowany w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

UMiG Olkusz

Fot. fotolia.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Benek Cieślik
Benek Cieślik
4 lat temu

[quote name=”zyz”][quote name=”Otomo”]Zobaczymy teraz jak będzie z wyborem wykonawcy i sprzętu.
Oby uczciwe ceny rynkowe[/quote]
Ojciec Tadeusz Rydzyk były mieszkaniec OLKUSZA podeśle sprzęt za ofiarę ”co ochota” ale tak około 7 milionów.Trzeba też pomyśleć o zatrudnieniu tych znanych Nam spec majstrów korciorzy terażniejszych,a przedtem niwelatorów firm i chapnięcia kasy do kabzy.[/quote]
Tak i tu masz ”zyz” rację ale ja też proponują tych specjalistów stare i starych siwych doświadczonych z Klucz z osiedla Sosny zatrudnić bo przecież biedaki nic nie mają/majątek wcześniejszy rozpisany-mogą teraz społeczniki smolni działać do nowej kabzy// i mogą teraz targać kasę na całe majtki.TAK TO WYGLĄDA SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY.

zyz
zyz
4 lat temu

[quote name=”Otomo”]Zobaczymy teraz jak będzie z wyborem wykonawcy i sprzętu.
Oby uczciwe ceny rynkowe[/quote]
Ojciec Tadeusz Rydzyk były mieszkaniec OLKUSZA podeśle sprzęt za ofiarę ”co ochota” ale tak około 7 milionów.Trzeba też pomyśleć o zatrudnieniu tych znanych Nam spec majstrów korciorzy terażniejszych,a przedtem niwelatorów firm i chapnięcia kasy do kabzy.

Otomo
Otomo
4 lat temu

Zobaczymy teraz jak będzie z wyborem wykonawcy i sprzętu.
Oby uczciwe ceny rynkowe