teatr_w_walizce_1

234 młodych aktorów i wokalistów zaprezentowało się na jubileuszowym, X Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Scena Teatru w Walizce”. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie „Wszyscy Dla Wszystkich”, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Okrągłe urodziny nie mogły obyć się bez tradycyjnego tortu, od którego rozpoczęto teatralny przegląd. Po słodkim poczęstunku na scenie olkuskiego MOK – u występowały zespoły i soliści. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Ewa Bryk-Nowakowska, Martyna Smaruj, Bożena Gęgotek, Beata Soboń i Małgorzata Foryś. Nagrodę aktorska jurorki przyznały Jakubowi Salwińskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 9, którego doteatr_w_walizce_2 występu przygotowała Jolanta Talaga.

W kategorii grupy teatralne zwyciężyła grupa „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej nr 9 pod kierunkiem Jolanty Talagi i Barbary Tondos. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Wpadka” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu – spektakl wyreżyserowała Stanisława Szarek. Grupa „Skrzat” ze Szkoły Podstawowej nr 4, pracująca pod kierunkiem Doroty Nowak i Katarzyny Skalskiej, otrzymała wyróżnienie.

W kategorii grupy taneczne przyznano nagrody tylko za dwa trzecie miejsca. Otrzymały je zespoły: „Aster” ze Szkoły Podstawowej nr 4 (opiekunki: Katarzyna Skalska i Karolina Rybicka) oraz „Kropki” ze Szkoły Podstawowej nr 9 (opiekunka Anita Wilczewska – Bocianowska).

Kamila Pałka ze Szkoły Podstawowej nr 4, podopieczna Mirosława Jurczyka i Doroty Nowak  została wyróżniona w kategorii piosenka aktorska.

– Piękne jest to, że tak wiele dzieci i nauczycieli pracuje na zajęciach pozalekcyjnych, przygotowując się do naszego przeglądu. Efekty tego widać podczas występów. Szczególne podziękowania dla Olgi Śladowskiej i Mirosławy Drapacz, które przez 10 lat ciężko pracowały przy realizacji „Sceny Teatru w Walizce”. Bardzo pomagają na nasi młodzi wolontariusze ze stowarzyszenia. W tym roku wsparli nas również: Edward i Lucyna Szumerowie, Barbara i Stanisław Paciejowie oraz Jolanta Gawron – mówi Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia „Wszyscy Dla Wszystkich”. Tradycyjnie patronat nad teatralnym przeglądem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:30094}{joomplu:30085}{joomplu:30074}{joomplu:30057}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o