Olkusz

Pod wiaduktem nieopodal parku na Czarnej Górze w Olkuszu trwa budowa parkingu, chodnika i ścieżki rowerowej. Budowlane roboty toczą się również na sąsiedniej ulicy Kocjana, gdzie powstanie trakt pieszo – rowerowy. Dokąd poprowadzą ścieżki dla rowerzystów?

O trakty dla rowerzystów pytają mieszkańcy dzwoniący do naszej redakcji. Inwestorem wymienionych przedsięwzięć jest gmina Olkusz, więc tam zapytaliśmy o szczegóły interesujące olkuszan. –  Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Kocjana połączy Park Czarna Góra z kładką pieszo-rowerową nad torami przy Skwerze. Ścieżka dochodzi do ul. Piłsudskiego, by w miejscu, gdzie obecnie prowadzone są prace, polegające na budowie nowego parkingu pod wiaduktem, włączyć się w zaprojektowaną ścieżkę rowerową prowadzącą po Parku. Koszt ścieżki wzdłuż ul. Kocjana to 518.999,99 złotych – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

W ramach prac zaplanowano m. in.: roboty pomiarowe, roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, wywóz gruzu wraz z utylizacją, roboty ziemne, profilowanie i zagęszczenie mechaniczne koryta, ułożenie krawężników oraz obrzeży na ławie betonowej, wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego w układzie warstw, ułożenie kostki betonowej, wykonanie palisady, remont cząstkowy nawierzchni asfaltowej, montaż balustrady, zabezpieczenie kabli energetycznych, zabezpieczenie sieci teletechnicznej.

W najbliższym kwartale inwestycja będzie kontynuowana. – Do końca roku powstanie również kolejny odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piłsudskiego, która z jednej strony połączy się ze ścieżką w ul. Kocjana, a z drugiej doprowadzi do ul. Żuradzkiej. Trwają ostatnie przygotowania do przetargu. Warto dodać, że w ramach tego samego zadania, co budowa ścieżki w ul. Kocjana, powstają również ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Słowackiego, przy MOK-u i od ul. Jasnej do Rabsztyna – dodaje Michał Latos.

Jak oceniacie rowerowe inwestycje? Czekamy na Wasze opinie! Do tematu ścieżek na pewno wkrótce wrócimy. Nasi Czytelnicy dopytują o możliwość budowy traktu dla rowerzystów m. in. od ronda Niepodległości na osiedlu Młodych do Żurady, gdzie panuje duży ruch samochodów ciężarowych. Gdzie jeszcze Waszym zdaniem powinny powstać takie ścieżki? 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze