prix udorz

7,5 kilometra śródpolnym asfaltem i leśnym duktem mieli do pokonania uczestnicy drugiego biegu w ramach Grand Prix w Nadleśnictwie Olkusz. Biegacze pokonali trasę spod zamku Udórz do Kąpieli Wielkich.

Akcja „Biegam Bo Lubię Lasy na Szlaku Orlich Gniazd” realizowana w kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy!” przyciągnęła dziesiątki biegaczy, którzy na linii startu mimo padającego deszczu pojawili się ze swoimi rodzinami i najwierniejszymi kibicami. Ci, którzy nie pobiegli grzali się przy ognisku oraz brali udział w quizach wiedzy leśnej i słuchali opowieści miejscowego leśniczego. Dla dzieci przygotowano natomiast konkurs biegowy na znacznie krótszym dystansie.

Główną rywalizację wśród mężczyzn zdominował Marcin Bierlet, który na mecie pojawił się z czasem 27,22 min. Dwanaście sekund później finiszował Mariusz Dziedzic, a podium uzupełnił Michał Chechelski. Kategorię kobiet wygrała za to Dominika Izdebska (34,52 min.) o prawie minutę wyprzedzając Agnieszkę Walczak. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Jaśkowska.

– Dzięki wielkiemu wkładowi pracy klubu sportowego Wolbrom Team i współpracy z klubem biegacza Olkusz Biega, impreza była zabezpieczona i udana pod każdym względem. Zapraszamy do Olkusza na kolejną listopadową edycję! – mówi Maria Gonicz, przedstawicielka Nadleśnictwa Olkusz, głównego organizatora cyklu biegowego „Biegam Bo Lubię Lasy na Szlaku Orlich Gniazd”.