Już po raz czwarty IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu bierze udział w programie Socrates Comenius, realizowanym w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie”. Szkoła otrzymała na niego unijny grant w wysokości 20 tys. euro. Projekt dotyczący kultury kulinarnej różnych krajów, będzie realizowany przez dwa lata.

Czego będzie uczyć się młodzież? Przede wszystkim pozna historię i kulturę krajów partnerskich. Zagraniczne wizyty pozwolą również na doskonalenie języków obcych.  Trzynaścioro uczniów będzie miało okazję porównywać kulinarne upodobania w poszczególnych krajach. IV LO w projekcie towarzyszą szkoły z Belgii, Włoch i Finlandii.

Realizację projektu rozpoczęto od wizyty uczniów i nauczycieli z belgijskiego Geel w olkuskiej „Czwórce”. – Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobywania wiedzy o świecie i szlifowania języków obcych zarówno na lekcjach, jak i poprzez bezpośrednie kontakty z młodzieżą innych krajów unijnych. Jest to możliwe nie tylko dzięki uczestnictwu w programie Socrates Comenius. Szkoła od kilkunastu lat prowadzi systematyczną współpracę ze szkołami niemieckimi, przede wszystkim ze szkołą w Altenburgu. Już w pierwszych dniach września bieżącego roku szkolnego grupa uczniów i nauczycieli złożyła wizytę niemieckim kolegom, którzy odwiedzili nas w marcu. Obok angielskiego nasza młodzież może zatem doskonalić  język niemiecki – właśnie dzięki bezpośrednim kontaktom z młodymi ludźmi z innych krajów Unii Europejskiej – podkreśla Piotr Grojec dyrektor IV LO w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments