skalka jedz

Żart „młody z doświadczeniem zawodowym” odchodzi do lamusa, młodzi ludzie już podczas nauki w szkole zdobywają doświadczenie zawodowe. Przykładem tego typu działań jest system praktyk zawodowych, wizyt zawodoznawczych czy staży zawodowych prowadzony  w Zespole Szkół w Bukownie.

Rozpoczynamy kolejny etap Programu płatnych staży wakacyjnych dla uczniów ZS w Bukownie, realizowany w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Staże płatne to nowa, dodatkowa forma praktycznej nauki zawodu, organizowana bezpośrednio w zakładach pracy. Staże będą realizowane w okresie 3-4 tygodni. Koszty ich zorganizowania i przeprowadzenia to ok. 2 tysięcy złotych na jednego ucznia – stażysta otrzyma do 1,5 tys. brutto, pozostała kwota zostanie w ramach refundacji przekazana przedsiębiorcy na pokrycie kosztów związanych m.in. z wynagrodzeniem opiekuna stażysty.

Dotychczasowi uczestnicy wakacyjnej pracy cieszyli się nie tylko z doświadczenia i umiejętności, które nabyli podczas stażu, ale także z korzyści finansowych, które otrzymali, bowiem pomogą one w realizacji potrzeb tych młodych ludzi, a te jak wszyscy wiemy są niemałe.

Tym razem kolejni uczniowie odbędą staże w  Zajeździe „Pasja” w Sławkowie, w Restauracji „Sorrento” w Bolesławiu, „Ambrozji” w Olkuszu i w Hotelu „Chopin” w Krakowie. Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek, ale i na zdobywanie doświadczenia zawodowego.

Tekst: ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze