Uroczystym koncertem ponad 60. uczniów Ogniska Muzycznego Żaczek zakończyło w miniony piątek kolejny rok nauki w tej placówce. Dzieci uczą się tu gry na instrumentach i śpiewu. Dla wielu z nich udział w takim koncercie to jedyna okazja, by pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Dla wielu był to też pierwszy publiczny występ.
Najmłodszy uczestnik koncertu miał 6 lat, najstarszy – 18. Dla tych, którzy kochają muzykę i chcą ją poznawać poprzez naukę gry na instrumentach, nie ma znaczenia wiek. Liczy się pasja. I choć koncerty podsumowujące rok nauki w Żaczku odbywają się co roku, to dla każdego ucznia jest to wyjątkowe wydarzenie. Najbardziej było to widać po skupieniu na twarzach, po grymasie niezadowolenia, kiedy coś nie wyszło tak, jak miało wyjść i po radości, kiedy wypełniająca po brzegi olkuskie Centrum Kultury publiczność nagradzała wielkimi brawami każdego z małych wykonawców.
W olkuskim Żaczku dzieci mogą uczyć się gry na gitarze, keyboardzie i skrzypcach, a także uczyć się śpiewu. Dzieci i młodzież mają już na swoim koncie sukcesy, choćby wyróżnienia na tegorocznym festiwalu Talenty Małopolski. To z pewnością zasługa  talentów uczniów, ale też pracy, jaką wkładają w przygotowanie swoich podopiecznych  instruktorzy.
Podczas koncertu uczniowie zaprezentowali to, czego zdołali nauczyć się nie tylko w ciągu ostatniego roku, ale od czasu podjęcia nauki w Żaczku. Były solowe popisy na klawiszach i duety na keyboard i skrzypce czy też wokalno-gitarowe. Sekcja gitarowa zafundowała występ grupowy, prezentując tak znane piosenki, jak „The Show” Lenki – ale na 15 gitar, czy instrumentalną wersję hitu Piaska „Chodź, przytul, przebacz”. Kilkakrotnie na scenie występowały dziewczęta z klasy śpiewu, prezentując znane przeboje – począwszy od „Memory” z musicalu „Koty”, poprzez utwory Tiny Turner, The Pointer Sisters, The Cardigans, aż po polskie hity – wielkiej Maryli Rodowicz na czele.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze